Długi i spokojny sen może mieć miejsce tylko na wygodnym łóżku w odpowiednich warunkach. Tak naprawdę o każdy szczegół możemy zadbać, zaczynając od wyboru materaca, po wywietrzenie pokoju, w którym śpimy przed pójściem spać.

Czy materace z pianki są dobre?

materac z pianki poliuretanowejKupując łóżko, zastanawiamy się nad wyborem ramy, jej wielkości i ewentualnych szafek nocnych. To istotna część, ale jednak najważniejszy jest materac, bo na nim będziemy leżeć minimum osiem godzin na dobę, więc dobrze żeby był wygodny. W sklepach meblowych znajdziemy materac z pianki poliuretanowej, który jest najpopularniejszym modelem. Dostępny jest aż w trzech rozmiarach i posiada różne wysokości, aby można było go dopasować do każdej ramy łóżka. Pianka może mieć wysokość dziesięć, piętnaście i dwadzieścia trzy centymetry wysokości, co do rozmiaru, to znajdziemy modele na jednoosobowe, dwuosobowe i na trzyosobowe łóżka. Pianka poliuretanowa posiada możliwość dopasowania się do kształtu ciała i szybkiego powrotu do poprzedniej formy, a więc zapewnia doskonałe podparcie naszego kręgosłupa. Mogą na nim spać osoby, które szczególnie lubią leżeć na plecach, brzuchu i na boku. Polecany jest osobom z chorobami kręgosłupa, gdyż ma on odpowiednią twardość i nie zapadamy się na nim. Ponadto osoby z alergiami mogą spokojnie go używać, bo pianka jest hipoalergiczna i nie gromadzą się w jej wnętrzu bakterie i grzyby. Materac jest pokryty specjalnym pokrowcem z bawełny, który zabezpiecza go przed zabrudzeniami i zamoczeniem.

Ze wszystkich rodzajów materacy, piankowy jest najlepszy, choć nie należy do najtańszych. Kupując dobry materac, z pewnością będzie nam służył przez wiele lat. Możemy go czyścić wilgotną szmatką, a pokrowiec możemy w każdej chwili wyprać w pralce w temperaturze 40 stopni.

 

Kategorie: Wyposażenie