Przewożenie psa w samochodzie (nawet w bagażniku) wiąże się z narażeniem wnętrza na uszkodzenia i przede wszystkim zabrudzenia. Warto więc pomyśleć o zakupie specjalnej maty ochronnej, która zapewni bezpieczeństwo i komfort zwierzęciu i równocześnie zadba o elementy foteli czy karoserii.

Pokrowiec samochodowy dla zwierząt

pokrowiec do samochodu dla psaNa rynku można znaleźć gotowe rozwiązania, które są proste i wygodne w użyciu. Mowa tutaj choćby o takim produkcie jak wysokiej jakości pokrowiec do samochodu dla psa. Producenci wykonują tego rodzaju maty z wodoszczelnych materiałów, dzięki czemu ochronimy auto nawet w przypadku długich spacerów w deszczową pogodę czy kąpieli psa w jeziorze lub rzece. Co więcej, fotele i wnętrze bagażnika będą czyste i nie trzeba będzie obawiać się śladów po błocie czy też nadmiernej sierści. Najważniejsze jednak, aby wybrać odpowiedni rodzaj maty – tutaj należy kierować się zarówno modelem posiadanego samochodu, jak i wielkością czy rasą naszego pupila. Wszystko po to by zapewnić najwyższą ochronę i komfort samego zwierzęcia. Nieco inne pokrowce są użytkowane na tylnej kanapie, a inne na przednim fotelu oraz w bagażniku. Podczas mocowania maty należy stosować się do zaleceń producenta, aby wszystko zostało wykonane we właściwy sposób. Dodatkowo warto także pomyśleć o specjalnych pasach samochodowych dla psa, aby zwierzę nie mogło skakać wewnątrz samochodu, co stanowi niemałe zagrożenie dla psa oraz pozostałych pasażerów. 

Jeśli chodzi o ceny tego typu akcesoriów to wszystko zależy od wybranej marki, rodzaju i wielkości maty. Najważniejsze, aby dopasować pokrowiec odpowiednio do miejsca, w którym będzie głównie mocowany. Jest to kluczowe, aby produkt mógł spełnić swoje podstawowe zadanie ochronne foteli czy tylnej kanapy.