Wycinarki laserowe to szybkie maszyny, które mogą przecinać różne rodzaje metali i innych materiałów za pomocą wiązki laserowej. Najczęściej maszyny te są używane w zastosowaniach przemysłowych i są uważane za integralną część projektów wytwarzania metalu. 

Cięcie laserowe pozwala na uzyskanie wyjątkowych elementów

cięcie akryluZwykle cięcie laserowe jest stosowane do stali nierdzewnej i stali miękkiej i może wytwarzać wysokiej jakości komponenty dla producentów OEM, graczy z branży spożywczej i napojów, lotek ślimaków i tak dalej. Oprócz szybkości i dokładności, największą zaletą cięcia laserowego jest to, że pozwala na uzyskanie gładkich i dobrze wykończonych elementów z metalu. Zmniejsza to potrzebę kosztownych i czasochłonnych dodatkowych operacji wykańczających. Istnieją pewne wiodące firmy zajmujące się produkcją metali, które świadczą usługi cięcia laserowego przy użyciu najnowocześniejszych maszyn. Takie firmy zazwyczaj oferują możliwości cięcia laserowego do „stali miękkiej, 3/8” stali nierdzewnej, ¼ „aluminium. Po procesie cięcia laserem mogą następować inne procesy, takie jak formowanie, spawanie, malowanie lub malowanie proszkowe. Wycinarki laserowe, które posiadają pożądane cechy, takie jak system załadunku / rozładunku i możliwość pracy nawet podczas przerw w dostawie prądu, są lepszą inwestycją, jeśli chodzi o jakościowe cięcie akrylu. Oto kilka innych zalet cięcia laserowego: ta metoda cięcia jest nie tylko stosunkowo szybsza, ale jest również niezwykle wydajnym sposobem wytwarzania płaskich metalowych kształtów o skomplikowanych konturach i trudnych do osiągnięcia kątach. Producenci wymagający takich kształtów często nie są w pełni usatysfakcjonowani regularną wydajnością tłoczenia metalu. Laserowe maszyny do cięcia wypełniają tę pustkę. Chociaż korzyści skali są oczywiste w przypadku dużych serii produkcyjnych, produkcja małych ilości części nie jest niezwykle kosztowna przy cięciu laserowym.

To sprawia, że ​​jest to opłacalna opcja zarówno na krótkie, jak i długie dystanse. Straty materiału są zminimalizowane w tej konkretnej technice cięcia dzięki ścisłemu rozmieszczeniu części. Istnieje kilka programów, które zagnieżdżają komponenty w najbardziej efektywny sposób. Przedsiębiorstwa tracą co roku tysiące na złomach. Jednak inteligentne wykorzystanie maszyn do cięcia laserowego pomaga zminimalizować te straty.

 

Kategorie: Usługi