Kiedy rodzi się dziecko, to w większości przypadków przez pierwsze tygodnie śpi razem z rodzicami, szczególnie kiedy jest karmione piersią. Niemowlak najczęściej śpi w łóżeczku ze szczebelkami, aby nie wypadł w trakcie snu.

Wybór najlepszego łóżeczka dla dziecka

łóżko dziecięce z zabezpieczeniemMałe dzieci mają tendencje do wiercenia się i przekręcania, dlatego muszą mieć odpowiednie zabezpieczenia. Jeżeli maluch śpi w łóżeczku ze szczebelkami, to dobrze, aby od wewnętrznej strony były zabezpieczone ochraniaczami z miękkiej bawełny żeby maluch się nie uderzył. Najlepsze łóżko dziecięce z zabezpieczeniem jest wykonane z drewna. Takiej jest najbezpieczniejsze i będzie długo dziecku służyło. Niektóre modele łóżeczek posiadają wyjmowane szczebelki, przez co dziecko większe dziecko może sobie z niego wyjść w dowolnej chwili. Dla starszych dzieci dostępne są łóżka bez szczebelków, ale z podwyższonymi bokami, które zabezpieczają go przed niekontrolowanym zsunięciem się z łóżka. Miejsce do spania dla dziecko powinno być jak najniższe, gdyż dzieci często się budzą w nocy i zaspane wychodzą z łóżka. W takiej chwili ważne żeby miały łatwe wyjście, lub zejście z niego. Najczęściej do ukończenia dziesiątego roku życia, maluchy wymagają spania z zabezpieczeniem, a później mogą już spać na normalnym łóżku dla dorosłych. Łóżko dziecięce może też być wyposażone w szufladę pod materacem, do której możemy schować pościel, albo wykorzystać ją jako miejsce na zabawki. Dziecięce modele mają najczęściej długość do stu siedemdziesięciu centymetrów.

Najlepsze łóżka dla dzieci kupimy w sklepach z artykułami dla dzieci, albo w sklepach internetowych. Każdy model wymaga samodzielnego złożenia w domu, ale nie jest to trudne zadanie, bo mamy załączoną instrukcję. Co do kolorów, to najpopularniejsze są białe i brązowe.

Kategorie: Dzieci