W ostatnich latach średnia temperatura powietrza stale rośnie, a ilość opadów spada. Jest to bardzo duży problem dla rolników i całej branży spożywczej, ale z drugiej strony taki stan rzeczy wpływa na rozwój branży turystycznej, zwłaszcza nad morzem. Jest to szczególnie widoczne nad polskim Bałtykiem, gdzie każdego roku tłumy turystów wprost zalewają nadmorskie plaże. W ostatnie wakacje miałem okazję osobiście przekonać się, jak trudno znaleźć dla siebie miejsce na nadbałtyckiej plaży.

Składane leżaki na plażę 

leżaki plażowe składaneNasz dwutygodniowy pobyt w jednej z popularnych miejscowości w okolicach Półwyspu Helskiego zaczął się na samym początku lipca. Pogoda dopisałą, ponieważ każdego dnia świeciło słońce, a na niebie nie było ani jednej chmurki, z której mógłby spaść deszcz. Nic dziwnego, że w mieście było bardzo dużo ludzi, ale to, co zastaliśmy na plaży przeszło nasze najśmielsze wyobrażenie. Dosłownie nie zmieścilśmy się na piasku i musieliśmy rozłożyć koc na skraju pobliskiego lasu. Ta lokalizacja była zdecydowanie mniej atrakcyjna, niż miejsce na samej plaży, ponieważ co chwila pod kocem odnajdowaliśmy szyszki i gałązki. Żeby zdążyć rozłożyć się na plaży musielibyśmy przyjść ok. 6 rano, co nie wchodziło w grę. Ponieważ nasz pobyt miał trwać jeszcze 2 tygodnie postanowiliśmy zainwestować. W sklepach na pobliskiej promenadzie bez problemu znaleźliśmy leżaki plażowe składane do bardzo małych rozmiarów, dzięki czemu ich przenoszenie było łatwe i mogliśmy zabierać je ze sobą na plażę. Od tego momentu nasz wypoczynek nabrał kształtów. Niezależnie od tego, kiedy dotarliśmy na plażę zawsze mogliśmy znaleźć miejsce dla siebie, czy to na skraju lasu czy w innym miejscu, w którym zwykły koc by się nie sprawdził. Leżaki sprawdzały się też świetnie na terenie pensjonatu, w którym się zatrzymaliśmy, ponieważ w każdej chwili mogliśmy wyjść na teren ogrodu i zacząć opalanie z dala od tłumów towarzyszących pobytowi na plaży.

Składane leżaki plażowe są świetnym rozwiązaniem zdecydowaniem wartym zainwestowanych pieniędzy. Mogą być wykorzystywane nie tylko podczas wypoczynku nad samym morzem, ale też w ogrodzie, na balkonie, czy podczas wyjazdu w inne miejsca. Dostępność różnego typu modeli i materiałów z jakich są wykonane pozwoli każdemu na zakup leżaka, bez którego trudno będzie wyobrazić sobie relaks na świeżym powietrzu.