Jedynymi włosami, o które dbamy i chcemy żeby rosły jak najszybciej i było ich jak najwięcej, jest skóra głowy. Wszystkie pozostałe są niechciane, dlatego też w sklepach z kosmetykami znajdziemy mnóstwo przeróżnych produktów do depilacji całego ciała. Jedne dają krótkotrwałe efekty, a inne nieco dłuższe.

Jak przebiega laserowa depilacja włosów?

laserowe usuwanie włosów we WrocławiuDomowe sposoby na usunięcie włosków są może i skuteczne, ale krótkotrwałe, bo działają dość powierzchownie. Poza klasyczną maszynką do golenia, golarką, woskiem i kremem do depilacji, możemy skorzystać z bardziej nowoczesnej metody, którą oferują nam dobre salony kosmetyczne. Laserowe usuwanie włosów we Wrocławiu jest bardzo skuteczną metodą, która zapewnia uczucie gładkości nawet przez sześć miesięcy. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę wiązki światła lasera, która w bezpieczny sposób wypala włoski i cebulki zatrzymując proces wzrostu nowych. Dużo zależy od tego jakie włosy ma dana pacjentka, bo cienkie i jasne włoski zdecydowanie prościej usunąć, a ciemne i grube są bardzo ciężkie do usunięcia. Przed zabiegiem każdy pacjent musi odbyć rozmowę z dermatologiem, w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań. Dopiero po konsultacji możemy przystąpić do zabiegu, choć z reguły nie ma przeszkód do wykonania depilacji laserowej. Usuwanie owłosienia nie trwa długo, choć czas trwania zależy od obszaru skóry jaki poddajemy działaniu lasera. W taki sposób możemy depilować całe nogi, pachy, a nawet wrażliwe okolice bikini. Nie powoduje podrażnień i jedynym zaleceniem jest nie eksponowanie depilowanej skóry na słońcu przez przynajmniej dwanaście godzin po zabiegu. We Wrocławiu z laserowego usuwania włosów korzysta około czterdzieści procent kobiet i z każdym rokiem jest ich coraz więcej, bo się przekonują, że to najlepsza metoda, na gładką skórę bez konieczności ciągłego poprawianie efektu.

Ceny laserowej depilacji zależą od salonu i miejsca poddawanego działaniu lasera. Jeżeli się zdecydujemy na tą metodę, to nie ma sensu oszczędzać i lepiej skorzystać z usług sprawdzonego salonu, który dysponuje nowoczesnym sprzętem. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje bólu, więc mogą z niego korzystać kobiety o niskim progu wytrzymałości na ból. Najczęściej w ciągu około godziny mieści się cały zabieg.

Kategorie: Kosmetologia