Pół roku temu moja kuzynka urodziła swoje pierwsze dziecko, więc przyznam szczerze, że oszalała na punkcie swojej córeczki. Jako że zostałam poproszona o bycie matką chrzestną, zobligowałam się do zakupu małej Gabrysi sukienki do chrztu. Nie wiem czy we wszystkich rodzinach jest praktykowana tego typu niepisana zasada, ale u nas jest tak od lat.

Jaką sukienkę kupić do chrztu?

sukienka do chrztu z satynyDość szybko rozpoczęłam poszukiwania sukienki dla dziewczynki, ponieważ nie lubię zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Jestem zdania, że lepiej zrobić coś od razu, jeśli oczywiście jest ku temu możliwość. Rozmawiając ze znajomą, która posiada sklep z odzieżą dziecięcą dowiedziałam się, że coraz częściej wybierana jest sukienka do chrztu z satyny. Skoro miałam świadomość już w jakim gatunku powinnam szukać sukienki dla Gabrysi tak też zrobiłam. Sukienka do chrztu z satyny jest delikatna w dotyku i podobno rodzice sobie chwalą z tego materiału ubranka dla dzieci. Właśnie z tego powodu kupiłam sukienkę do chrztu z satyny. Od znajomej dowiedziałam się, że niektórzy zamawiają z internetu, ale ja nie miałam odwagi. Sukienka do chrztu z satyny miała być idealna na malutką Gabrysię. Nie chciałam ryzykować, że albo będzie za mała albo za duża. W razie gdybym musiała wymieniać to bym tylko niepotrzebnie traciła czas zarówno na wysyłkę jak i oczekiwanie. Oczywiście wiadomo, że sukienki do chrztu można dostać zarówno w równych rozmiarach jak i kolorach, ale najczęściej jest wybierany jednak albo biały albo beżowy. Nie mogłam się oprzeć, więc od razu wybrałam skarpetki oraz prześliczny kapelusik, który z całą pewnością doda jej między innymi uroku. Jeśli chodzi o buciki to także planowałam je już kupić, lecz ostatecznie się wstrzymałam, gdyż stwierdziłam, że lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli najpierw zapytam kuzynkę o zdanie. W końcu to jest jej dziecko, a nie moje. 

Kiedy pokazałam rodzinie sukienkę do chrztu z satyny w kolorze białym, każdy bez wyjątku był zachwycony. Moja kuzynka podziękowała mi za doskonały wybór, a ja byłam bardzo zadowolona z sytuacji. Ceny sukienek do chrztu dla dziewczynek z satyny są przeróżne. Zazwyczaj jednak zaczynają się od stu złotych wzwyż. Może i skusiłabym się na zakupy przez internet dla dziecka, jeśli znałabym je na wylot, ale jednak ciężko mieć pewność, że trafi się idealnie z rozmiarem.

Kategorie: Moda