Wszystkie mamy karmiące muszą dbać o swoją wygodę. Bardzo często okres karmienia nie jest łatwy, a początki są szczególnie trudne. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kobiet. Niektóre maluchy już po porodzie chętnie potrafią złapać piersi i nie ma najmniejszego problemu. Jednakże są też dzieci, które potrzebują więcej cierpliwości oraz uwagi i karmienie z początku nie jest łatwe. Jednakże każda mama zdecydowanie musi zadbać o to by dobrze się do tego okresu przygotować.

Piżamy i koszulki do karmienia

rozpinana koszula nocna do karmieniaPrzede wszystkim rozpinana koszula nocna do karmienia musi być wykonana z bawełny. Oczywiście stuprocentowa bawełna jest bardzo Przewiewna i miła w dotyku. Dzięki czemu nie podrażni delikatnej skóry dziecka, a także często bolących brodawek sutkowych mamusi. Bardzo dobrze zaopatrzone sklepy z bielizną znanych lub mniej znanych producentów powinny mieć kilka rodzajów koszul do karmienia. Przede wszystkim powinny być ona odpinane na zatrzaski lub guziki z przodu lub na wysokościach piersi. Oczywiście w takich sklepach dostępna jest także bardzo wygodna bielizna dla mam karmiących. Biustonosze odpinający się po bokach miseczek są przede wszystkim wygodne i komfortowe. Ponadto wystepują w bardzo wielu fasonach i ogromnej ilości kolorów. Kupimy je zarówno usztywniane, pół usztywniany i jak i zupełnie miękkie np. z koronki Można je także ładnie skompletować z majtkami. Oczywiście cena za koszulę do karmienia jest bardzo zbliżona do cen zwykłych koszul.  Bardzo często okres karmienia trwa więcej niż pół roku. Jednakże właśnie przez sześć miesięcy mama powinna karmić swoje dziecko. Jest to czas rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia.

Wszystkie mamusie przyszłe powinny przed porodem zakupić bardzo wiele rzeczy. Przede wszystkim są to biustonosze  i koszule do karmienia. Przydadzą się one zdecydowanie wszystkim mamom. Cena za taką koszulę to koszt około 50 do 100 złotych. Zatem nie jest bardzo wygórowane i z pewnością każda mama powinna mieć taką wygodną koszulkę do karmienia. Szczególnie w nocy, kiedy jest rozbudzona powinna mieć jak najbardziej wygodne warunki do karmienia swojego dzidziusia. Na dziale mama znanych sklepach sieciowych także są dostępne ubrania dla kobiet w ciąży oraz dla kobiet  kobiet karmiących.

Kategorie: Dzieci