Każdemu zdarza się czasem trzasnąć drzwiami czy z impetem je otworzyć. Przyczyną jest najczęściej nieuwaga bądź przeciąg i zazwyczaj nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji. Niekiedy jednak drzwi są zlokalizowane blisko ściany lub mebli, przez co uszkodzeniu ulega zarówno skrzydło drzwiowe, jak i wyposażenie wnętrza. Istnieje jednak sposób, aby uniknąć takich sytuacji. 

Funkcjonalność odbojników do drzwi 

odbojnik do drzwi balkonowychObite od klamki meble czy wgnieciona ściana to częste skutki samoczynnie działających drzwi. Ponadto częstym problemem jest też trzaskanie drzwi spowodowane wiatrem, przeciągiem lub bawiącymi się dziećmi. Odbojnik do drzwi balkonowych to szybki sposób na utrzymanie drzwi w odpowiedniej odległości od ściany i mebli. Eleganckie stopery są jednocześnie funkcjonalnym gadżetem, jak i elementem dekoracyjnym wnętrza. Chronią przed niekontrolowanym zatrzaśnięciem skrzydła drzwi, co jest istotne szczególnie dla ochrony delikatnych palców dzieci. Ich montaż nie wymaga użycia gwoździ ani specjalistycznego sprzętu — najczęściej odbojniki są samoprzylepne. Szczególnie popularne są obecnie magnetyczne ograniczniki do drzwi, będące nakładką na klamkę łagodzącą uderzenia. Cechuje je płynna regulacja otwierania okna i drzwi balkonowych, a także długoletnie użytkowanie bez potrzeby konserwacji. Pośród rodzajów odbojników można wyróżnić też odbojniki samochodowe, do drzwi zewnętrznych czy odbojnice przemysłowe. 

Stopery do drzwi stanowią doskonałe rozwiązanie dla ochrony ścian i drzwi przed uszczerbkiem. To niewielkie elementy, które mogą być ogromnym usprawnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki różnorodnym formom i materiałom wykonania każdy może wybrać model dopasowany do swoich potrzeb, np. mocowane do podłoża nóżki blokujące, kliny drzwiowe czy gumowe ograniczniki zakładane na klamce.