Zdecydowana większość przedsiębiorców oraz właścicieli firm, zaopatruje swoje placówki w innowacyjne maszyny, urządzenia, sprzęty, oraz wiele innych dóbr materialnych, które traktowane są jako narzędzia pracy. Niemniej jednak z czasem należy dokonać wymiany tego rodzaju materiałów na rzec nowych oraz bardziej funkcjonalnych.

Leasing na samochód w Katowicach

leasing samochodowy konsumencki katowiceNie każdy jednak przedsiębiorca, może pozwolić sobie na zakup nowych maszyn, samochodów, czy też komputerów dla firmy, ze względu na warunki finansowe. Wówczas idealnym rozwiązaniem okazuje się możliwość leasingowania danych produktów, co polega na wpłacie początkowej w wysokości kilkunastu procent wartości netto, jak również na opłatach co miesięcznych rat, których wysokość jest niezmienna oraz uwzględniona w umowie. Leasing samochodowy konsumencki Katowice, to usługi polegające na udzielaniu leasingu samochodowego, wówczas gdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, nie posiada określonej kwoty pieniężnej, pozwalającej na zakup danego samochodu za gotówkę. Takiego rodzaju leasing udzielany jest na co najmniej dwa lata, a może trwać nawet do ośmiu. Przez ten okres, leasingobiorca może użytkować dany pojazd, oraz opłacać co miesięczne raty. Natomiast po zakończeniu umowy leasingu, możliwe jest zakupienie danego przedmiotu za kwotę wykupu uwzględnioną w umowie, jak również oddanie leasingowanego pojazdu na poczet nowszego.

Warto zapoznać się z możliwościami oraz sposobami uzyskania leasingu, zarówno na firmę, jak również leasingu konsumenckiego. W każdym przypadku, udzielenie leasingu opiera się na dokumentacji podatkowej, którą należy okazać celem rozpatrzenia wniosku o udzielenie leasingu. W przypadku firmy, brana pod uwagę jest księga przychodów i rozchodów.