Czasy, kiedy wstydziliśmy się decydować na pomoc psychologa czy terapeuty powinny dawno się skończyć, zwłaszcza, jeżeli mówimy o psychice naszych dzieci. Jeżeli nasza pociecha zmaga się z jakąś fobią lub inną przykrą dolegliwością mającą związek z mentalnością, to udanie się do odpowiedniego specjalisty jest najlepszą rzeczą, jaką możemy wtedy zrobić.

Psychoterapia dla najmłodszych w województwie wielkopolskim

psychoterapia dzieci poznańJestem młodą mamą. Wychowuję – jak na razie – pierwsze dziecko. Nie jestem więc zbyt doświadczona, jednak staram się wciąż pozyskiwać wiedzę na temat obchodzenia się z małym człowiekiem. Kiedy mój synek zaczął pałać niechęcią do chodzenia do szkoły i na każde wspomnienie o tym miejscu reagował płaczem i histerią, to wiedziałam już, że coś jest nie w porządku. Myślałam, że sama sobie z tym poradzę, ale szybko zorientowałam się, że nie tędy droga. Chciałam być odpowiedzialną matką, podejmującą właściwe kroki. Dlatego też decyzją była psychoterapia dzieci Poznań był miastem, w którym szukałam specjalisty, ponieważ tam było nam najbliżej. Moja przyjaciółka, będąca bardziej doświadczoną mamą doradziła mi świetnego specjalistę, u którego wkrótce potem zaczął terapię mój synek. Widząc, że dzięki temu lęk mojego synka przemija, wiedziałam, że podjęłam dobrą decyzję. Terapeuta był naprawdę świetnym człowiekiem z dobrym podejściem do dzieci, więc nie mogłam wybrać nikogo lepszego.

Nie należy wstydzić się zapisania dziecka na terapię, jeżeli ma ono jakiś problem. Terapeuta jest w końcu po to by pomóc, a nie zaszkodzić. Jeżeli uda nam się znaleźć odpowiedniego specjalistę, to całość przebiegnie spokojnie zarówno dla dziecka, jak i dla nas. Pokonanie jakiegoś problemu stanie się wtedy tylko kwestią czasu, a przecież o to nam właśnie chodzi.

Kategorie: Kosmetologia