Concierge czyli inaczej asystent osobisty to zawód, który w ostatnim czasie zyskał bardzo dużą popularność. Na przełomie kilka lat instytucja ta zyskała bardzo duże zainteresowanie. Coraz więcej klientów decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Z czego to wynika? Skąd taki stan rzeczy? Odpowiedź wydaje się być prosta. Żyjemy w czasach kiedy to coraz częściej spotykamy się z brakiem czasu. Nadmiar obowiązków, zadań do wykonania, życie prywatne, życie rodzinne, dzieci.

Concierge – indywidualny asystent

serwis conciergeTo tylko kilka z nielicznych zadań przed jakimi stoją zazwyczaj ludzie. Nadmierny zakres obowiązków, a jednocześnie zbyt mała ilość czasu powoduje, że większość ludzi nie radzi sobie z nadmiarem zadań. W tym miejscu warto zastanowić się nad tym czy istnieje jakiś sposób na to, aby zaradzić temu problemowi? Na szczęście tak. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się tutaj serwis concierge, jest to usługa polegająca na tym, aby pomóc klientowi w zadaniach jakie musi on zrealizować. Jeżeli idzie o zakres usługi to jest on bardzo różnorodny. Wszystko jest uzależnione od konkretnej oferty danej firmy. Zadania asystenta tego typu mogą być różnorodne. Począwszy od wykonywania zadań administracyjnych, poprzez zadania polegające na planowaniu kalendarza. Prowadzenia domowego budżetu i tym podobnych kwestii. Niektórzy asystenci zajmują się nawet opieką dziecka, odbiorem z przedszkola i tym podobne kwestie. Asystenci są odpowiedzialni, także za organizację ważnych spotkań czy też eventów. Czuwają oni nad wydatkami, zobowiązaniami. Sprawami administracyjnymi. Między innymi takimi jak rozliczenia podatkowe, sprawy urzędowe. Wielu asystentów oferuje, nawet tłumaczenia językowe. Jak widać zakres działania asystentów tego typu jest niezwykle szeroki. Jak prezentują się zatem kwestie finansowe związane z opłaceniem tego typu usług? Są one tak samo różnorodne, jak i zakres zadań do wykonywania.

Niemniej jednak przeciętna cena za godzinną pracę wynosi około 50 złotych. Wiele firm oferuje, także różnego rodzaju pakiety, które są bardzo korzystne pod względem cenowym. Zasada opłacenia asystentów tego typu mniej więcej wyglądają następująco: im większa liczba godzin zatrudnienia, tym tańsza godzina pracy. Jeżeli idzie o wynagrodzenie to jest to sprawa indywidualna.

Kategorie: Biznes