Jednorazowe rękawice medyczne używane są podczas badań i procedur medycznych w celu zapobiegania zakażeniom krzyżowym między opiekunami i pacjentami. Wykonane z różnych polimerów, w tym z lateksu, kauczuku nitrylowego, polichlorku winylu i neoprenu, rękawice medyczne dostarczane są bez pudru lub ze sproszkowaną skrobią kukurydzianą, co ułatwia ich zakładanie na ręce.

Diagnostyczne i chirurgiczne rękawiczki medyczne

rękawice medyczneSkrobia kukurydziana zastąpiła, drażniące skórę, likopodium w proszku i talku. Oprócz medycyny, rękawice medyczne są szeroko stosowane w laboratoriach chemicznych i biochemicznych. Rękawiczki medyczne oferują pewną podstawową ochronę przed substancjami żrącymi i zanieczyszczeniami powierzchni. Istnieją dwa główne rodzaje rękawic medycznych: rękawice do badań i chirurgiczne. Rękawice chirurgiczne mają dokładniejsze rozmiary, są bardziej precyzyjne i czułe oraz wykonane w wyższym standardzie. Rękawice do badań dostępne są jako sterylne lub niesterylne, natomiast rękawice chirurgiczne są z reguły sterylne. Ogólnie rzecz biorąc, rękawice do badań dostępne są w rozmiarach XS, S, M i L. Niektóre marki mogą oferować rozmiar XL. Rozmiar rękawic chirurgicznych opiera się na mierzonym, w calach, obwodzie wokół dłoni, na poziomie nieco powyżej kciuka. Typowe rozmiary wahają się od 5,5 do 9,0 z przyrostem 0,5. Niektóre marki mogą również oferować rozmiar 5,0, co jest szczególnie istotne dla kobiet.

Pierwsi użytkownicy rękawic chirurgicznych mogą potrzebować trochę czasu, aby znaleźć odpowiedni rozmiar i markę, które najbardziej pasują do geometrii ich dłoni. Badania przeprowadzone na grupie amerykańskich chirurgów wykazały, że najczęstszy rozmiar rękawic chirurgicznych dla mężczyzn to 7,0, a dla kobiet 6,0, a następnie 5,5.

 

Kategorie: Kosmetologia