Wpływ na objętość naszych włosów ma przede wszystkim stan naszego zdrowia, sposób odżywiania, a także po prostu tryb życia. Problem dotyczący wypadania włosów może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn, dlatego jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki łysienia, warto czym prędzej podjąć z tym walkę.

Dlaczego warto poddać się mezoterapii?

Mezoterapia skóry głowy KrakówNa wypadanie naszych włosów może mieć wpływ wiele czynników: zła dieta, zmiany hormonalne, słabe krążenie, nadmierny stres, a nawet ciąża i laktacja. Bez względu jednak na to z jakiego powodu nasze włosy wypadają, możemy temu zaradzić zapisując się na specjalny zabieg, jakim jest mezoterapia skóry głowy Kraków posiada linii w których każdy z nas może poddać się takiej mezoterapii. Polega ona głównie na ostrzykiwaniu skóry głowy za pomocą bardzo cienkiej igły, którą wprowadza się pod skórę substancje lecznicze. Przeważnie są nimi leki przeciwzapalne, substancje odżywcze i witaminy, choć oczywiście cały zestaw dobiera się indywidualnie do naszych potrzeb. Zabieg nie jest bolesny właśnie dzięki temu, że używa się do niego bardzo cienkiej igiełki, lecz w przypadku, kiedy ktoś ma niski próg bólu można oczywiście zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu lub sprayu. Cały zabieg trwa około pół godziny, a jego rezultatami jest zahamowanie wypadania włosów, oraz widoczny ich odrost. Po całym zabiegu wykonywany jest specjalny masaż mający na celu rozprowadzić równomiernie wstrzyknięte składniki.

Zabieg mezoterapii skóry głowy jest bardzo cenionym zabiegiem zwłaszcza wśród kobiet, które jak wiemy starają się dbać o swój wygląd najlepiej, jak potrafią. Zabieg jest jednak przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i oczywiście dla mężczyzn. Po wykonanym zabiegu otrzymamy również polecenia do których należy się stosować, aby osiągnąć optymalne efekty. 

Kategorie: Kosmetologia