Współcześnie coraz bardziej modne staje się kupowanie rowerów górskich oraz MTB. Ludzie coraz częściej szukają form aktywnego wypoczynku. Kupno roweru do jazdy po górach wiąże się również z wyborem odpowiednich opon. Istnieje aktualnie kilka rodzajów opon do rowerów od mały dwadzieścia sześć po uważane za duże dwadzieścia dziewięć. Wybór konkretnej opony do naszego roweru będzie miał w przyszłości olbrzymie znaczenie dla naszego komfortu jazdy. Jakie opony zatem warto wybrać?

Solidne opony rowerowe w rozmiarze 28

opona rowerowa 28Kupując swój wymarzony rower górski lub MTB, trzeba wcześniej zdecydować jaki rodzaj opon do niego wybrać. Oczywiście większość rowerów jest produkowana pod tradycyjne rozmiary opon w rozmiarze dwadzieścia sześć. To właśnie ten rodzaj jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych przez rowerzystów decydujących się na zakup roweru do jazdy po górach. Opona o tym wyżej wymienionym rozmiarze posiada wiele zalet. Jedną z jej największych zalet to łatwość manewrowania pośród krętych i kamienistych górskich ścieżkach. Nie od dziś wiadomo, że trasy w górach są niebywale wąskie oraz wymagające technicznie. Opony, które posiadają mniejszy rozmiar są łatwiejsze w manewrowaniu na takich trasach. W ostatnim czasie popularna jest też opona rowerowa 28. Rozmiar ten jest idealnym kompromisem pomiędzy małymi kołami w rozmiarze dwadzieścia sześć a dużymi dwadzieścia dziewięć. Wybór największych opon nie jest wskazany do jazdy po górach. Rozmiar ten posiada kilka zalet, jednak na dłuższą metę może być uciążliwy dla swojego właściciela. Jedną z zalet wyboru takich opon jest lepsza amortyzacja i przejezdność przez kamieniste podłoże. Im większe mamy podłoże, tym wszelkie nierówności stają się dla naszego roweru łatwiejsze do zniesienia. Wybór jednak tak dużego rozmiaru opon powinien być przez nas mocno przemyślany.

Gdzie kupimy takie porządne opony w wyżej wymienionych rozmiarach do swojego ukochanego roweru? Najlepiej będzie wybrać się do stacjonarnego sklepu rowerowego. To właśnie w takich sklepach znajdziemy największy wybór ze specjalnymi oponami. Warto przez zakupem dokładnie przyjrzeć się jakości danego bieżnika. Opony przeznaczone do jazdy po górach powinny posiadać odpowiedni bieżnik, który będzie miał znacznie lepszą przyczepność do podłoża.

Kategorie: Sklepy