Nasz szczeniaczek nie może jeść byle czego. Jego ulubioną potrawą są oczywiście kości wykopane z – zakazanego dla czworonoga – ogródka. Lubi też koty, które uciekają przed psem, ale zwykle znajdują się one poza jego zasięgiem. Bardzo dobrze, że tak jest, ponieważ szczeniaczek powinien jeść tylko wysokojakościowe mięso.

Szeroki wybór polecanych mięs dla psów

polecane mięso dla psówPsina musi dostawać pożywienie z dużą zawartością białka i witamin. Składniki powinny być dobrane specjalnie względem rasy oraz wieku psa. Młodego czworonoga należy karmić tylko z markowych puszek, ponieważ najtańsi dostawcy jedzenia dla zwierząt dodają do niego często wypełniacze bez wartości. Zmielone resztki mięsa to coś, czego nie powinno być w diecie psa. Zwierzę karmione takim pokarmem staje się mniej zdrowe i – w rezultacie – częściej choruje. Lepiej postawić na polecane mięso dla psów, które znaleźć można tylko w dobrych sklepach. Łatwo natrafić na tańsze zamienniki o podobnej zawartości składników odżywczych. Ich wybór nie wiąże się z pogorszeniem zdrowia pieska, a pozwala zaoszczędzić. Jeśli weterynarz zdecyduje, że psu należy uzupełnić dietę o niektóre składniki, powinniśmy kupić specjalną karmę. Będzie ona bogata w wapń, witaminy lub inne związki – w zależności od porady specjalisty. Warto kupować tylko najlepsze i polecane mięso dla psów rasowych, chyba że mamy kundelka. Oczywiście o takiego mieszańca także należy zadbać, ale trudno ocenić jego pulę genetyczną, która wskaże, czym powinniśmy się kierować przy wyborze właściwej puszki. Lepiej stale monitorować stan zdrowia pieska i często decydować się na wizyty u weterynarza. Specjalista obejrzy jego zęby i spojrzy na sierść, co przyniesie mu wiedzę na temat braków w diecie. Należy szybko uzupełnić witaminy oraz inne związki, których potrzeba psu – w innym wypadku nasz czworonożny przyjaciel może się rozchorować.

Warto zadbać o właściwą dietę dla psa. Wybierając polecane mięso dla pieszczocha, należy się kierować ilością składników odżywczych oraz niską zawartością tłuszczu. Oczywiście i on także powinien występować w puszce, ale na właściwym poziomie. Zadbany piesek będzie bardziej ożywczo merdał ogonkiem i jeszcze chętniej wychodził na spacery. Zdrowy czworonóg biega tak szybko, jak nikt inny – kto nie wierzy, niech spróbuje go prześcignąć.