Regularne trenowanie sportów konnych, wymaga od jeźdźca inwestycji w porządne buty. Jazda na koniu musi być bezpieczna, a bez odpowiednich butów, nie zawsze będzie to możliwe. Specjalne buty są również niezbędne dla naszego komfortu. Podczas galopowania często jeździec musi przyjąć odpowiednią pozycję, która może być trudna do utrzymania w nieodpowiednich butach. Jakie buty są zatem odpowiednie do jazdy konnej?

Kupno oficerek jeździeckich do regularnych treningów

oficerki jeździeckieDecydując się na uprawianie sportów konnych, musimy wcześniej pomyśleć o odpowiednich butach do jazdy. Buty powinny być odpowiednie usztywnione z doły i zapewniać nam należytą ochronę dla stóp. Warto tutaj również wspomnieć o innej istotnej kwestii, jaką są nie zawsze dogodne warunki do jazdy na naszym wierzchowcu. Często jeździec może trenować w nie najlepszej pogodzie i galopować na swoim koniu na ścieżkach pokrytych ubłoconą nawierzchnią. Niejednokrotnie może wówczas dojść do sytuacji, że jeździec będzie zmuszony do zejścia ze swojego wierzchowca i poruszania się po ubłoconej ścieżce lub wysokiej trawie w lesie. Mając jednak odpowiednio wysoki buty, możemy skutecznie uniknąć dostania się wody do wnętrza butów i tym samym uniknąć ubrudzenia wewnątrz. Jakie zatem buty będą idealne dla profesjonalnego jeźdźca? Najlepiej sprawdzą się  wygodne oficerki jeździeckie, które można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Buty te dostępne są w specjalnych sklepach jeździeckich, gdzie możemy znaleźć je już od kilkuset złotych. Najczęściej za porządnej jakości buty musimy przeznaczyć od dwustu do czterystu złotych. W tej kwocie powinniśmy znaleźć takie buty, które będą zrobione z solidnego materiały i zagwarantują nam należyty komfort podczas jazdy konnej. Wybierając odpowiednie buty, zawsze powinniśmy dokładnie je wcześniej przymierzyć.

To bardzo ważne by nasz but dobrze leżał na naszej nodze, gdyż może to w przyszłości znacząco wpłynąć na naszą jazdę i utrzymanie w siodle. W końcu żaden zawodowy jeździec nie chciałby doprowadzić do takiej sytuacji, w której noga nagle mu się ześliźnie lub stopa będzie mu latać w budzie. Porządne oficerki są najlepszymi butami do jazdy konnej i często możemy je zobaczyć na przykład na corocznie odbywanych konkursach w zawodowym jeździectwie.