Balkon stanowi dla wielu osób namiastkę własnego ogrodu. To właśnie na nim spędzamy wolny czas czy spotykamy się ze znajomymi. Podstawowym jego elementem są balustrady ochronne, które zabezpieczają osoby znajdujące się na nim, przed nieszczęśliwym wypadkiem. Wiele osób zastanawia się, jakie więc balustrady wybrać, by były jak najbardziej trwałe i estetyczne?

Trwałość na lata

balustradyStojąc przed wyborem właściwej dla naszego balkonu balustrady, podstawową rzeczą na którą zwracamy szczególną uwagę jest jej wytrzymałość oraz trwałość, dzięki której będzie służyć nam na długie lata. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okażą się balustrady nierdzewne, ponieważ są one wykonane ze specjalnego typu metalu, który dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu w procesie cynkowania, nie jest podatny na rdzę. Według informacji z www.budownictwo.org kolejną ich zaletą jest fakt, iż tak wykonane balustrady są trwałe i odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak wiatr, śnieg, deszcz czy grad. Warto jednak pamiętać, że pomimo swej trwałości co pewien czas będzie wymagała ona wykonania drobnych prac konserwatorskich, w celu utrzymania jej w jak najlepszym stanie. Należy pamiętać aby decydując się na taki wybór, zaopatrzyć się w odpowiednie środki, które sprawią, iż nasza balustrada będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Tak wykonane balustrady będą przede wszystkim trwałe i estetyczne, dzięki czemu nasz balkon będzie wyróżniał się na tle innych.

Estetyczna wytrzymałość

balustrady aluminioweGdy myślimy o montażu balustrady na balkon, jednym z popularnych rozwiązań są balustrady aluminiowe. Wykonane ze specjalnych profili aluminiowych, które dzięki swojej strukturze pozostają odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne czy nacisk siły. Jedną z ich zalet jest niewątpliwie łatwy i szybki montaż, nie wymagający spawania. Wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnych systemów śrubowych, umożliwiających szybki demontaż balustrady w razie potrzeby. Tak wykonane balustrady zapewnią przede wszystkim bezpieczeństwo korzystania z balkonów a także trwały i estetyczny wygląd. Dzięki temu rozwiązaniu balustrada na naszym balkonie może stać się jednym z elementów wykończeniowych elewacji całego budynku, dzięki czemu uzyskamy estetycznie wyglądającą i spójną całość.

Nowoczesny design

Szklane balustradyJeśli zależy nam aby nasz balkon wyjątkowo się prezentował, wywołując zachwyt i podziw sąsiadów, najlepszym rozwiązaniem okażą się balustrady szklane. Są to balustrady nierdzewne, ze szklanym wypełnieniem, zapewniającym niecodzienny efekt wizualny a także trwałość na długie lata. Szklane balustrady spowodują, iż nasz balkon stanie się nowoczesny i stylowy a także bezpieczny dla użytkujących go osób. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców, nawet w czasie wypadku, szkło naszej balustrady nie ulegnie zniszczeniu ani nikogo nie zrani. Na rynku istnieje wiele firm, zajmujących się produkcją tego typu balustrad, oferujących między innymi:

  • różne kolory szkła,
  • barierki z różnych materiałów,
  • różne wymiary balustrad.

Wszystkie te czynniki sprawiają, iż klienci cenią sobie usługi takich firm, głównie ze względu na szeroki wybór oferowanych produktów a także gwarancję najwyższej jakości użytych materiałów. Jedyną wątpliwością, która może sprawić, iż zrezygnujemy z takiego właśnie rozwiązania jest fakt, iż montując szklaną balustradę nie zapewniamy sobie całkowitej prywatności. Na szczęście ratunkiem okazuje się wiele rodzajów szkła barwionego, oferowanych przez producentów takich balustrad.

Gotowe elementy

balustradyNa portalu www.4budowlani.pl w jednym z artykułów można przeczytać, żejeśli chcemy aby nasza balustrada była jak najprostsza w montażu i abyśmy mogli to samodzielnie wykonać, idealnym pomysłem może okazać się system balustrad. Są to balustrady składające się z gotowych elementów, które możemy znaleźć w ofercie wielu sklepów budowlanych, pozwalające na ich samodzielny montaż. To rozwiązanie oferuje bardzo szeroki wybór materiałów z których wykonane są balustrady. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się balustradą, którą sami zamontowaliśmy. Sprawi to, iż zyskamy satysfakcję a także pewność, że nawet najmniejszy szczegół został wykonany zgodnie z naszymi zamierzeniami.

Podsumowanie

Wybór właściwej balustrady na balkon wiąże się z koniecznością uwzględnienia wielu czynników, które bezpośrednio wpłyną na komfort jego użytkowania. Wybierając balustradę warto pamiętać aby była ona jak najbardziej dopasowana do naszych potrzeb oraz ilości i wieku użytkowników balkonu. Dzięki zwróceniu uwagi na wszystkie opisane powyżej elementy, będziemy mogli cieszyć się właściwie dobraną balustradą, która sprawi, że na naszym balkonie będzie bezpiecznie a także stanie się ona elementem dekoracyjnym całego naszego domu.

Kategorie: Dom

1 Komentarz

Błażej · 23 marca, 2017 o 10:12 am

Montując balustrady, zakładamy, że będą służyły nam przez wiele lat. Dlatego kupując lub zamawiając warto zawsze stawiać na solidne materiały. Dobrym przykładem w tym tekście są balustrady ze stali nierdzewnej. Wiadomo, że, balustrady będą znajdować się na zewnątrz, dlatego ten materiał jest doskonały, gdyż nie jest podatny na korozję.

Dodaj komentarz