Wiele osób chcąc urządzić przestrzeń mieszkalną wedle swoich upodobań wybiera nowoczesne urządzenia elektroniczne dostępne na rynku. Dotyczy to zarówno powierzchni wewnątrz obiektu jak i również zewnętrznej czyli podwórka. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku ważnym zagadnieniem jest zapewnienie odpowiedniego natężenia oświetlenia na płaszczyźnie roboczej. Pozwala to wykonywać zadania dnia codziennego w pełni wydajnie oraz co najważniejsze bezpiecznie.

Rodzaje naświetlaczy do ogrodu

ogrodowe naświetlacze led smdW obowiązujących aktach prawnych wymienione są poziomy natężenia oświetlenia, które powinny być zapewnione podczas wykonywania określonych czynności. Niemniej jednak coraz więcej osób wybiera dodatkowe urządzenia, które można zainstalować w przestrzeniach poza budynkiem. Przykładem są ogrodowe naświetlacze led smd, które pozwalają doświetlić przestrzeń ogrodową po zmroku. Dzięki temu osoba znajdująca się w ogrodzie może z łatwością ominąć ustawione tam meble czy pozostawione przedmioty. Naświetlacze ogrodowe przeważnie posiadają wbudowaną czujkę co uruchamia oprawę w momencie wykrycia ruchu. Jest to niezwykle wygodne ponieważ umożliwia wysterowanie oprawy w sposób zdalny. Dodatkowo w momencie, gdy nikogo z domowników nie ma na podwórku pozwala szybko określić moment, w którym został wykryty podejrzany ruch. Jeśli chodzi o parametry elektryczne to naświetlacz powinien mieć odpowiednio wysoki strumień świetlny. Dzięki wykorzystaniu diod smd możliwe jest osiągnięcie wysokiej skuteczności przy niskim poborze mocy. Innym ważnym parametrem jest temperatura barwowa generowanego światła. Zainteresowany klient ma do wyboru oprawy ze światłem cieplejszym lub zimniejszym.

Nie bez znaczenia jest również klasa energetyczna oprawy, która poniekąd koreluje z wcześniej przytoczonym poborem mocy. Warto wspomnieć, że naświetlacze z wbudowaną czujką mogą być zakupione praktycznie w każdym sklepie stacjonarnym jak i również przez Internet. Czułość czujki może być regulowana manualnie co umożliwia ustawienie pożądanego progu wykrywania. Jak widać obecnie coraz powszechniej stosowane są urządzenia bazujące na diodach elektroluminescencyjnych. Są one niezwykle skuteczne, a zarazem bardzo energooszczędne. Cechują się również dużą trwałością oraz niezawodnością działania.

Kategorie: Dom