Bardzo wiele osób decyduje się na zakup roweru elektrycznego, ponieważ jest to pojazd tani w eksploatacji, ekologiczny, a jednocześnie bardzo wydajny, co jest jego największą zaletą. Bowiem w przypadku niektórych modeli możliwe jest przejechanie aż stu kilometrów bez konieczności ładowania.

Serwisy rowerowe Boscha

serwis rowerów boschW rowerach elektrycznych zazwyczaj instalowane są silniki marki Bosch, zapewne dlatego, iż jest to firma, która specjalizuje się w produkcji małych jednostek napędowych. Silniki tej firmy znajdziemy przecież w pilarkach, wiertarkach udarowych, dmuchawach, etc. Zatem nie jest dziwne, że skorzystano z doświadczenia tej firmy zlecając jej komercyjną produkcję silników rowerowych. Był to strzał w dziesiątkę i wielu producentów rowerów elektrycznych korzysta wyłącznie z układów napędowych tej marki. Bosch produkuje jednak nie tylko napęd, ale także baterie do e-rowerów. Są one nie tylko odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, ale przede wszystkim bardzo żywotne. W nieco lepszych wersjach rowerów elektrycznych baterie pozwalają na przejechane od osiemdziesięciu do stu kilometrów bez konieczności ponownego ładowania. A sto kilometrów to nie jest mały dystans, bowiem to odległość równa drodze z Krakowa do Zakopanego. Jednak pamiętajmy, że każdy, nawet najlepszy sprzęt może ulec awarii, a wtedy tylko serwis rowerów Bosch będzie nam w stanie pomóc. Są one niemal w każdym mieście i zatrudniają tylko profesjonalistów. Dzięki temu mamy pewność, że nasz sprzęt jest w dobrych i pewnych rękach.

Jeżeli chodzi o serwisowanie rowerów elektrycznych, to dziś nie jest problem. Jednak do niedawna, gdy tych jednośladów było mniej, było też znacznie mniej serwisów i nierzadko należało jechać na teren innego województwa, na szczęście to już historia. 

 

Kategorie: Dla sportu