Nie każda wizyta u stomatologa musi kojarzyć się z czymś przykrym. Dobrze zaaranżowane wnętrze może postawić na nogi nawet największego przeciwnika tego typu pomieszczeń. Wszystko to za sprawą dobrze zorganizowanej przestrzeni o przyjemnym dla oka pacjenta wykończeniu, gdzie może odprężyć się po wykonanym zabiegu.

Funkcjonalność i nowoczesność wnętrz gabinetów

projektowanie gabinetów stomatologicznychJak powinien wyglądać idealny gabinet lekarski, by nie straszył na wejściu swoich pacjentów? Ci na pierwszym miejscu stawiają nowoczesność. Jeśli już na pierwszy rzut oka wystrój i wyposażenie wygląda na niedawno wykonane, wzbudza to zaufanie każdego odwiedzającego. To sugeruje, że również sprzęty i narzędzia będą nowe, a personel otwarty na innowacje w leczeniu i gotowy stanąć na wysokości zadania. Dentyści cenią sobie przestrzeń i funkcjonalność. Projektowanie gabinetów stomatologicznych powinno więc uwzględnić te sprawy jako priorytet. W każdym dobrze zaprojektowanym gabinecie nie powinno chodzić jedynie o to, by w pomieszczeniu stanęły równo wszystkie sprzęty i fotele. Grunt to dobrze zlokalizowana recepcja, przytulna poczekalnia o domowym, komfortowym charakterze, a także dobrze dostosowana do realnych potrzeb ilość miejsc siedzących. Ściany w gabinetach lekarskich powinny mieć kojące zmysły odcienie, by pacjent przed lub po trudnym zabiegu mógł w spokoju odpocząć. Dodatkowo toaleta dla pacjentów powinna być widoczna do odnalezienia i w bliskiej odległości od poczekalni. Jeśli natomiast chodzi o same sale zabiegowe – oprócz dobrej organizacji miejsc na ważne urządzenia i fotele – powinny być one jasne, a więc montaż dobrze doświetlających pomieszczenie okien to też kwestia nadrzędna dla projektanta.

Dobrze zaaranżowana przestrzeń gabinetowa pozwoli pacjentowi przełamać swoje uprzedzenia co do lecznic stomatologicznych. Dzięki dobrze dobranym meblom, ścianom w kojących dla oka barwom i jasnej przestrzeni pacjent szybko zapomni o bólu, a powrót do tak mile wyglądającego miejsca nie będzie już traumatycznym doświadczeniem.

Kategorie: Wyposażenie