Przed zawilgoceniem ścian chroni nie tylko elewacja, ale również fundamenty. Kiedy nie są odpowiednio zabezpieczone, woda z gruntu może do nich przenikać i powodować zawilgocenie i pleśń widoczne w pomieszczeniach. Jest to szkodliwe dla zdrowia domowników oraz zmniejsza komfort życia, przez co warto zastosować hydroizolację fundamentów, która może pomóc pozbyć się problemu.

Jak przebiega proces hydroizolacji fundamentów?

hydroizolacja fundamentówPoprawnie wykonana hydroizolacja fundamentów zapewni ochronę ścian przed wilgocią na lata. Zarówno woda jak i agresywne związki chemiczne zawarte w glebie nie będą zagrażały temu w jakim stanie będą ściany. Ściana fundamentowa mu is być czysta i wyrównana, aby móc ją zabezpieczyć. Wszelkie krawędzie muszą być sfazowane a szczeliny wypełnione. Odpowiednie materiały powinny być nakładane na całą powierzchnię fundamentu, gdzie poszczególne preparaty dobiera się do rodzaju materiału, z którego został wykonany. Siatka zbrojąca i płyta styropianowa o wysokiej wytrzymałości mają za zadanie ocieplić konstrukcję, jak i uchronić przygotowaną izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warstwa wykończeniowa musi być na tyle solidna, aby nie zniszczyć się przez okres kolejnych lat. Dzięki tak przeprowadzonej hydroizolacji fundamentów przez osoby do tego wykwalifikowane, niezależnie od wieku i rodzaju budynku, zostanie on zabezpieczony przed wilgocią.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów proces hydroizolacji fundamentów jest niezwykle skuteczny. Sprawdzi się w każdym rodzaju budynku, niezależnie od wieku czy materiału, z którego została wykonana elewacja i fundamenty. Osoby wykwalifikowane do przeprowadzania takiej usługi, zabezpieczą budynek przed wilgocią wchłanianą z gleby, która nie będzie psuła jakości ścian.