Lublin jest jednym z największych miast w środkowo-wschodniej Polsce. Stare miasto w Lublinie jest jednym z jego najpiękniejszych miejsc, tutaj łączą się różne style architektury, domy i kamienne świątynie zostały zachowane od najwcześniejszych czasów. Jest to miejsce, które musi zobaczyć każdy będąc na wycieczce. Zachwycie dorosłych, ale czy dzieci? One nie mają jeszcze wyczulonego zmysłu estetycznego i liczą na inne atrakcje.

Atrakcje w Lublinie dla dzieci

pomysłowe atrakcje dla dzieci - LublinJeśli chcemy z pomysłem podejść do pokazania dzieciom ciekawych miejsc w Lublinie, warto jest pokazać najwyższy budynek, jakim jest Wieża Trynitarska. Wieża ta została zbudowana w siedemnastym wieku, a w osiemnastym wieku przeszła ważną rekonstrukcję. Wysokość tej wieży wynosi sześćdziesiąt cztery metry. Jest to dziś najpopularniejszy punkt obserwacyjny w mieście. Przy okazji będąc na wieży, wart odwiedzić interesujące Muzeum Sztuki Religijnej, w którym można zobaczyć cenne relikwie przeniesione ze starożytnych kościołów. Podróżni z dziećmi byliby zainteresowani zwiedzaniem Teatru Lalek, którego nazwa pochodzi od Hansa Andersena. Znajduje się w starym kompleksie klasztornym Dominikanów. Obecnie odbywają się tu interesujące przedstawienia oparte na bajkach Andersena. Teatr jest często wykorzystywany do różnych wystaw i festiwali. Wspaniałym zabytkiem stylu klasycznego jest Pałac Lubomirskich. Został zbudowany w szesnastym wieku i znajduje się w samym sercu miasta. Obecnie pałac nosi imię niektórych z jego najbardziej znanych właścicieli. Na początku osiemnastego wieku należał do rodziny Lubomirskich, pod przywództwem której nastąpiła największa restrukturyzacja. Obecnie zabytkowy budynek jest prowadzony przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Dobrze jest więc go odwiedzić będąc w Lublinie. Ale pomysłowe atrakcje dla dzieci – Lublin to nie tylko muzea, sztuka i architektura! Lato i wiosna to bez wątpienia najlepsze pory roku, aby odwiedzić park rozrywki z dziećmi. Zimą i jesienią warto zaś pójść do kina lub do tematycznego escape roomu, który coraz częściej jest lubiany przez dzieci oraz młodzież.

W Lublinie znajduje się wiele zabytków, które są warte zwiedzenia. jeśli przewodnik turystyczny jest pomysłowy, jest w stanie zainteresować nimi dziećmi. Aby jednak najmłodsi mieli też coś z zabawy, warto wybierać tradycyjne miejsca dla dzieci, jakimi są escape roomy, lub też parki linowe z placami zabaw.