Konturowanie twarzy wciąż potrafi sprawiać wiele trudności kobietom. Najczęściej jednak wynika to nie tyle z braku umiejętności w dziedzinie makijażu, lecz w źle dobranych kosmetykach. Decydując się na zakup bronzera lub rozświetlacza warto wybierać produkty tej samej marki, a także dopasować je pod względem kolorystycznym oraz oczywiście pod względem konsystencji. 

Idealne konturowanie twarzy

profesjonalne palety do konturowania twarzyWiele kobiet pomimo doświadczenia w makijażu wciąż ma problemy z konturowaniem, czyli w zasadzie z kwestią podstawową, jeśli chodzi o makijaż. W końcu nawet ten najdelikatniejszy bez konturowania nie będzie wyglądał naturalnie ponieważ stosowanie samego podkładu sprawi, że nasza twarz będzie wydawała się płaska, a dodanie do tego jeszcze pudru najczęściej jedynie spotęguje efekt maski. Konturowanie jest zatem nieodzownym elementem każdego makijażu. Jak zatem sprawić, aby był konturowanie było perfekcyjne? Przede wszystkim odpowiedni dobór kosmetyków pod względem odcieni, marki i konsystencji. Takie dobieranie produktów tylko z pozoru może wydawać się zadaniem trudnym ponieważ wcale nie musimy kupować osobnych kosmetyków, a wystarczy, że zainwestujemy w profesjonalne palety do konturowania twarzy które dostępne są w każdej drogerii. Oczywiście najlepiej jest szukać ich w internecie gdzie mamy znacznie większy ich wybór odcieni, co jest niezwykle ważne, jeśli chcemy aby nasze konturowanie było spójne z typem urody. Najczęściej palety zawierają w sobie bronzer, róż i rozświetlacz czyli wszystkie produkty niezbędne do konturowania. Kosmetyki te zawsze są idealnie do siebie dobrane pod względem kolorystycznym tak, aby pięknie uzupełniały się na twarzy. Kupno palety rozwiązuje też problem konsystencji produktów oraz marki, dzięki czemu mamy pewność, że kosmetyki będą się ze sobą idealne blendowały.

Podczas zakupu palety do konturowania warto dobrać ją na podstawie najciemniejszego cienia, czyli bronzera. Jeśli bronzer będzie idealnie dobrany do naszej urody wówczas zarówno róż, jak i rozświetlacz także będą dobrze dobrane. W sytuacji, gdybyśmy kupowały taką paletę na podstawie ładnego rozświetlacza, czy różu, zawsze może okazać się, że bronzer będzie za ciemny, lub za jasny. Pamiętajmy też, że paleta do konturowania również może nam posłużyć, jako paletka cieni w codziennym, czy też wieczorowym makijażu.

Kategorie: Kosmetologia