Z zawodu jestem cukiernikiem, jednak specjalizuję się głównie w zdobieniu tortów oraz ciast. Z racji tego, że posiadam jeszcze dodatkowe wykształcenie pedagogiczne, za namową żony, postanowiłem zacząć organizować w swojej pracowni zajęcia z pieczenia oraz zdobienia ciast, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Aktualnie uczę aż trzy dziesięcioosobowe grupy dzieci, w różnym wieku, które w mojej pracowni mają możliwość nabywania nowych umiejętności w ramach angażującej zabawy.

Kreatywny warsztat cukierniczy dla dziecka 

interesujące i kreatywne warsztaty dla dzieciZajęcia w mojej pracowni zaczynają się w godzinach późno popołudniowych, które odpowiadają zarówno mi (pracuję w cukierni do godziny 15), jak i moim podopiecznym, którzy rano są w szkole. Warto przy tym zaznaczyć, że pracuję obecnie z trzema grupami dzieci w różnym wieku (pierwsza grupa składa się z przedszkolaków, druga z dzieci do lat 10, trzecia zaś z dziećmi w przedziale wiekowym 10-14 lat). Organizowane przeze mnie interesujące i kreatywne warsztaty dla dzieci dostosowane są więc bezpośrednio do wieku moich podopiecznych. Warsztaty z przedszkolakami opierają się głównie na kreatywnym, artystycznym zdobieniu małych babeczek, które dzieci mogą zdobić za pomocą naturalnych dodatków (m.in. za pomocą barwników, kremów, ale również różnokształtnych kawałków czekolady). Najmłodsze dzieci rozwijają wówczas swoją wyobraźnię oraz kreatywność, uczą się także jak funkcjonować w grupie rówieśniczej. Zajęcia ze starszą grupą moich podopiecznych (dzieci do lat 10) wzbogacone są ponadto o naukę pieczenia najprostszych ciast. Starszaki mają więc możliwość nabywania dodatkowych, praktycznych umiejętności, którymi mogą się popisać przed swymi rodzicami. Najstarsza grupa warsztatowa (dzieci w przedziale wiekowym 10-14 lat) uczą się już o wiele bardziej zaawansowanych metod zdobienia ciast (m.in. malują ciasta za pomocą specjalnych barwników spożywczych), pod moim okiem uczą się również wypiekać pieczywo oraz bardziej wymagające ciasta. 

Prowadzone przeze mnie zajęcia doceniają również rodzice dzieci, którzy cenią sobie to, że pomagam im pociechom rozwijać swoje zdolności manualne w nietypowy sposób. Obróbka ciasta może być nie tylko frajdą, ale również cenną nauką, która wzbogaca podstawowe umiejętności dziecka i rozwija jego horyzonty. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje zajęcia sprawiają dzieciom ogromną satysfakcję, mają one bowiem możliwość wykonania czegoś twórczego od podstaw. Dzieci mają również możliwość pochwalenia się przed rodzicami, którzy są dumni ze swych pociech. 

Kategorie: Usługi