Jednym z najczęściej wybieranych materiałów do aranżacji wnętrz jest imitacja cegły. Wygląda elegancko w stylowym salonie. Pasuje do modnych ostatnio loftów oraz wnętrz w minimalistycznym stylu skandynawskim, który cechuje prostota i surowość, którą cegła niewątpliwie podkreśla.

Ceglana imitacja wnętrz łączy elegancję z minimalizmem

imitacja cegły do wnętrzCzęść z nas wybiera ściany malowane na biało, inni wybierają tapetę o wyszukanym wzorze. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się imitacja cegły do wnętrz, która dodaje im stylu oraz elegancji. Ceglane ściany najczęściej kojarzą się nam z mieszkaniami w kamienicach, w których specjalnie zbijamy tynk, by dotrzeć do surowej cegły. Gdy nie mieszkamy w kamienicy, a głównym budulcem naszych ścian nie są cegły, warto postawić na ich imitację. Zawsze cechuje ją wyjątkowa jakość, gdyż wykonana jest z materiałów o najlepszym składzie. Z tego też powodu czasem trudno dostrzec różnicę pomiędzy imitacją a prawdziwą cegłą. Najczęściej imitacja cegły do wnętrz kładziona jest na jednej ścianie, a resztę malujemy na biało, by podkreślić stylowość aranżacji. Możemy też zdecydować się na położenie imitacji w całym pokoju lub salonie. Najlepiej pasuje ona do dużych wnętrz, gdyż nie zmniejsza wizualnie ich powierzchni pomieszczenia. Dobrze wygląda, gdy umieścimy ją wśród drewnianych mebli, z którymi stworzy idealnie harmonijną całość. Jeszcze lepiej będzie się prezentować, gdy zamieszkujemy lofty. Dzięki imitacji stworzymy doskonałe połączenie dużej przestrzeni i nowoczesnych mebli. Zawsze możemy też dobrać odpowiedni kolor od klasycznej ceglastej pomarańczy do ciemniejszych brązów.

Obecnie imitacja cegły do wnętrz cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż cechuje ją surowość i elegancja. Dobrze wygląda zarówno w salonach wśród drewnianych mebli, jak i we wnętrzach w modnym i minimalistycznym stylu skandynawskim.