Na rynku szeroko rozumianej branży ogrodniczej działa wielu producentów wszelkiego sprzętu i pojazdów do pracy w ogrodzie. Są to przeważnie profesjonalne urządzenia, które są mocno zaawansowane technologicznie i posiadają długie gwarancje.

Jakich części zamiennych najczęściej wymagają kosiarki?

części zamienne stiga cenyUrządzenia ogrodnicze znanych marek są przeważnie solidnie wykonane i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu można z nich korzystać przez wiele lat. Większość komponentów wykonana jest ze stali, wzmacnianego aluminium czy odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego, zatem zewnętrzne uszkodzenie kosiarki jest mało prawdopodobne. Nawet jeżeli do tego dojdzie, to można ją naprawić w firmowym serwisie na koszt producenta. Jednak na noże nie ma takiej gwarancji, ponieważ muszą one ulegać stopniowemu stępieniu. Ich specyficzny kształt nie pozwala na ich ostrzenie, zatem kiedy ich skuteczność znacznie spadnie, to trzeba je wymienić na nowe. Jeżeli są nam potrzebne części zamienne Stiga ceny ich są uzależnione od ich rodzaju. Najczęściej kupowane są noże, które w każdym modelu kosiarki czy traktorka mogą mieć inny kształt i wielkość, dlatego też trzeba zawsze kupować oryginalne części, pasujące do konkretnego modelu urządzenia. Poza nożami, w sprzedaży możemy znaleźć także specjalny wałek, na którym są montowane ostrza, akumulator czy przeróżne adaptery do noży. Najwięcej części zamiennych do produktów marki Stiga znajdziemy w partnerskich sklepach internetowych lub na aukcjach internetowych.

Poza nowymi częściami zamiennymi, możemy kupić także używane, które najczęściej pochodzą z uszkodzonych modeli kosiarek i traktorków. Przeważnie są całkowicie sprawne, ale ich jakość nigdy nie będzie stu procentowa, z uwagi na czas jaki były użytkowane.

Kategorie: Maszyny