Obecnie, w dobie bombardowania informacjami i reklamami z każdej możliwej strony, trzeba zadbać, aby wizytówka, etykieta czy jakakolwiek inna forma druku była wykonana w jak najlepszy sposób, przyciągając tym samym uwagę potencjalnego odbiorcy. W tym celu coraz częściej wykorzystuje się wizualne „uszlachetniacze” druku. Ciekawym wykończeniem dekoracyjnym jest termodruk.

Zastosowanie hot stampingu

hot stamping w WarszawieZapewne przez ręce każdego z nas przewinęło się kilkaset wizytówek czy zaproszeń na jakąś uroczystość. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale fakty są takie, że każdy z tych kartoników był przez nas oceniany (choćby podświadomie) pod względem wyglądu. Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale ocena takiej wizytówki (zaproszenia itp.) jest łączona z osobą, której dotyczy. „Bardzo ładne zaproszenie, ta impreza musi być super!” – nie mamy pewności, czy faktycznie przyjęcie będzie udane, ale mamy takie przypuszczenie. Niby nic, a jednak coś wielkiego – wystarczył kawałek papieru żeby wywołać pozytywne emocje. Warto więc zadbać o to, żeby wydruki były estetyczne. I tu właśnie wkracza hot stamping, znany także jako termodruk. Jest to metoda upiększenia druku poprzez drukowanie, najczęściej złotych lub srebrnych wzorów czy też liter które dają efekt błyszczenia. Upraszczając nieco cały proces, w hot stampingu wykorzystuje się specjalną folię, którą przyciska rozgrzana do 100 stopni matryca, tworząc wzór. Tak powstały nadruk nadaje całości eleganckiego i ekskluzywnego wyglądu. Hot stamping służy również zabezpieczeniu druku poprzez wykorzystywanie folii holograficznych. Obecnie, ze względu na fakt że ta technika robi się coraz bardziej popularna, zwiększa się ilość firm zajmujących się usługami związanymi z tym rodzajem druku. Bez żadnego problemu znajdziemy przedsiębiorstwa świadczące hot stamping w Warszawie. Biorąc pod uwagę liczbę ofert, każdy potencjalny klient powinien znaleźć coś dla siebie.

Tworząc różnego rodzaju wydruki, warto pamiętać o walorach estetycznych. Bardzo często schludny, przyjemny wygląd będzie elementem, który zadecyduje o zainteresowaniu odbiorców. Technologia hot stamping jest ciekawą opcją, pozwalającą na uzyskanie interesującego efektu wizualnego. Druk wykonany w tej technice przyciąga oko i prezentuje się bardzo estetycznie.

Kategorie: Usługi