Ręczna odkurzacz basenowy składa się z głowicy próżniowej podłączonej za pomocą węża, który łączy się ze specjalnym łącznikiem. Odkurzacz ręczny oznacza, że ​​basen czyści się przesuwając go wokół basenu tak jak odkurzając dywan podłogowy. Jest to rozwiązanie idealne do czyszczenia basenów zewnętrznych z większych oraz mniejszych zanieczyszczeń.

Jak działa odkurzacz basenowy?

odkurzacze basenoweZautomatyzowany odkurzacz do czyszczenia basenów to odkurzacz przeznaczony do zbierania zanieczyszczeń i osadów z basenów przy minimalnej interwencji człowieka, wykonujący wiele pracy samodzielnie za pomocą automatycznego mechanizmu napędowego i źródła zasilania, które poruszają się po obszarze basenu, aby zebrać brud. Czyszczenie zrobotyzowanych basenów to najlepsze rozwiązanie do czyszczenia typu automatycznego dla większości kształtów, rozmiarów i wykończeń basenów. Odkurzacze basenowe są energooszczędne i działają niezależnie od istniejącego systemu filtracji w basenie. Jest to niespotykana technologia, która zazwyczaj wymaga większych inwestycji z góry. Mają jednak wiele zalet, które zapewniają przewagę nad ręcznymi odkurzaczami basenowymi. Używają do 94% mniej energii niż większość urządzeń do czyszczenia ciśnieniowego, a dokładniej zużywa mniej więcej tyle samo energii, co standardowa żarówka. Prosta instalacja bez użycia narzędzi to kolejny atut tego urządzenia. Jest to samodzielny system stosowany równolegle od systemu filtracji w basenie. Obsługuje praktycznie wszystkie rodzaje małych i dużych śmieci. Czyszczarka basenów zasilana jest ciśnieniem z obecnego systemu pomp. Ponadto działa zgodnie z następującymi krokami. Po pierwsze, obecny system pompuje wodę z różnych obszarów basenu przez różne rury. Woda jest kierowana do tych rur przez pompę w pobliżu filtra. Jest pobierany za pośrednictwem rur do sita lub filtra. Filtr miesza ją z powrotem przez inne rury, zwykle koncentruje się w innym obszarze basenu.

Dzięki działaniu odkurzaczy basenowych woda jest czysta i świeża. Odkurzacze basenowe są w stanie skutecznie zintegrować się z obecnym systemem. Pompa tworzy ssanie, które napędza podciśnienie, aby przenieść środek czyszczący wokół basenu. Te urządzenia zwiększają komfort i higienę podczas korzystania z basenów zarówno publicznych jak i prywatnych.