Ceny złomu są obecnie na tyle wysokie, że niejednokrotnie samodzielna sprzedaż starego pojazdu nie jest zbyt opłacalna i lepiej zawiedź samochód bezpośrednio na lokalne złomowisko, gdzie można liczyć na całkiem korzystną cenę. Należy pamiętać, że przy wystawianiu pojazdu na sprzedaż w internecie trzeba nastawić się na liczne telefony, spotkania z potencjalnymi kupującymi oraz zadawaniem mnóstwa pytań. Często jest to dosyć irytujące, że kilkudziesięcioletni czy kilkunastoletni samochód wystawiany w niskiej cenie jest tak dokładnie sprawdzany i oceniany przez kupców. W przypadku złomowania tak naprawdę nikt o nic nie pyta.

Złomowanie uszkodzonego samochodu 

złomowanie samochodu w poznaniuWiele osób zastanawia się zapewne w jaki sposób można zezłomować pojazd, który jest uszkodzony i niesprawny lub nie posiada aktualnego przeglądu czy ubezpieczenia OC. Jeśli nie mamy możliwości samodzielnie dowieźć auta to zawsze mogą to zrobić za nas pracownicy wielkopolskiego szrotu. Złomowanie samochodu w Poznaniu jest niezwykle proste i przede wszystkim opłacalne dla samego klienta. Ostateczna cena, na którą możemy liczyć wynika głównie z ciężaru sprzedawanego pojazdu oraz stanu technicznego. Jeśli samochód jest sprawny i przyjedziemy nim sami, to otrzymamy więcej niż w przypadku auta powypadkowego czy rozebranego uprzednio na części itp. Zazwyczaj złomowiska mają na prowadzonych stronach internetowych wszystkie niezbędne informacje dotyczące obecnie obowiązujących stawek za 1 kg złomu. Ceny oczywiście się zmieniają i są zależne od sytuacji na rynku. Największą zaletą takiej procedury jest jednak jej szybkość i bezproblemowość. Klient zawozi auto lub dzwoni po pracowników złomowiska, którzy zjawiają się w wyznaczonym miejscu z autolawetą i przeprowadzają wszystkie formalności.

Sprzedający otrzymuje pieniądze i stosowny kwit potwierdzający zezłomowanie auta. Taki dokument należy zachować i okazać w urzędzie podczas wyrejestrowania auta z bazy. Wiele urzędów udostępniają taką opcję przez internet, wtedy wystarczy zdjęcie czy skan potwierdzenia i wpisanie wszystkich danych sprzedawcy oraz punktu, gdzie pojazd został zezłomowany. Nie trzeba udawać się do miejskiego urzędu i tracić czasu stojąc w kolejce od rana. Niestety w punktach komunikacji zawsze panuje spory ruch.