Nieważne, jaka jest okazja, bowiem każda jest dobra, by zakupić dziecku wartościowy prezent. Wartościowy, czyli taki, który będzie służył nie kilka dni czy tygodni, lecz kilka lat. W tym celu warto bliżej przyjrzeć się licencjonowanym samochodom elektrycznym.

Dziecięce samochody elektryczne na licencji

licencjonowany zabawkowy samochódJak rozróżnić dobry samochód elektryczny od tego kiepskiej jakości? Najprościej przez fakt czy dany model jest na licencji czy też jest jedynie pojazdem przypominającym egzemplarz znanego producenta. Gdy pojazd jest na licencji musi być zachowana nie tylko linia projektancka, ale także charakterystyczne dla producenta elementy, jak logo czy też nazwy i oznaczenia modeli w tych samych miejscach, gdzie mają je prawdziwe auta. Licencjonowany zabawkowy samochód elektryczny możemy kupić w cenie od sześciuset do około tysiąca pięciuset złotych – w zależności czy wybieramy wersję jedno, czy dwuosobową. Na uwagę, w przypadku samochodów licencjonowanych, zasługuje także bardzo oryginalne i minimalistyczne wykonanie wnętrza samochodu, dzięki czemu mały kierowca ma dużo swobody. Wśród dziecięcych samochodów na licencji, prym wiodą niemieckie marki, bowiem wersji ich modeli mamy na rynku około piętnastu – od aut osobowych, przez sportowe, po terenowe. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim na pojemność akumulatora, ponieważ słabe akumulator to krótsza i mniej efektywna zabawa. Natomiast najlepsze akumulatory pozwalają na około 4-5 godzin ciągłej zabawy. To bardzo długo więc w praktyce oznacza po prostu możliwość korzystania z pojazdu przez około 4-5 dni bez konieczności ładowania. A gdy już przy nim jesteśmy, to warto wspomnieć, że jest bezproblemowe, ponieważ ogranicza się jedynie do wyjęcia akumulatora i podpięcia go do dedykowanego prostownika. Czas ładowania to około trzech godzin, a ilość pobieranego wówczas prądu to równowartość około 50 groszy. Jak widać są to pojazdy tanie w eksploatacji i solidne więc zakup jednego z nich jest bardzo dobrym pomysłem na prezent.

Licencjonowane pojazdy elektryczne cieszą się bardzo dużą popularnością, albowiem nadają się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Są też wśród nich wersje dwu, a nawet trzyosobowe, co jest rozwiązaniem dla rodziców posiadających dwoje, lub więcej, dzieci.

 

Kategorie: Dzieci