Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa wiązało się z wieloma zaletami i dodatkowymi korzyściami dla firmy, takimi jak możliwość ustanowienia stałego magazynu broni oraz dokumentów niejawnych. By móc jednak owy poziom bezpieczeństwa uzyskać, musieliśmy spełnić szereg rygorystycznych wymagań, dotyczących zabezpieczenia samego obiektu.

Nowoczesne zapory drogowe

Zapory antyterrorystyczneBy spełnić wszystkie wymagania, nie wystarczyło tylko zamontować wysokiej jakości alarmów i systemu monitorowania. Ustawa przewidywała również ograniczenie lub całkowite uniemożliwienie dostępu na teren chronionego obiektu pojazdom nieupoważnionym. Na tym punkcie skupiliśmy się szczególnie, gdyż wszystkie inne wymagania mogliśmy spełnić niemal od razu. By zabezpieczyć teren ulicy, postanowiliśmy zamontować nowoczesne zapory antyterrorystyczne, nie będące jednak zwykłymi betonowymi płytami, które były najczęściej stosowane. Wybraliśmy bardzo nowoczesne i dopiero wprowadzane do użytku automatyczne zapory, które reagowały na sygnał przesyłany z czujnika ruchu, położonego kilkanaście metrów przed nimi. Gdy samochód jadący z nadmierną prędkością został wykryty, ulica zostawała całkowicie zablokowana przez szereg słupów z mocnego i odpornego stopu metali, podnoszących się na wysokość około półtora metra. Słupki te były stabilnie i mocno osadzone w podłożu, tak że nawet najsilniejsze uderzenie nie było w stanie ruszyć ich z miejsca.

Na dodatek, mogły one być uruchomione ręcznie, oraz całkowicie zablokowane, odcinając jakikolwiek ruch na odcinku ulicy przylegającym do obiektu. Nie było to rozwiązanie stosowane często, gdyż tego rodzaju systemy bywały droższe niż zwykłe betonowe zapory. Były jednak o wiele skuteczniejsze, i pozwalały na znacznie większą kontrolę ruchu na chronionym terenie.

 

Kategorie: Budownictwo