Elegancka sofa jest głównym elementem funkcjonalno – dekoracyjnym w salonie. Może mieć funkcję spania i posiadać pojemnik na pościel. Wśród mebli tapicerowanych, dużą popularnością cieszą się sofy i fotele o pikowanej powierzchni. Modny staje się plusz i welur. Błyszczące tkaniny w stylu retro idealnie sprawdzają się i ożywiają spokojne wnętrza.

Tapicerowane siedziska do salonu

sofy tapicerowaneWytworne, stylowe sofy na drewnianych nóżkach, decydują o charakterze salonu. Są trwałe i eleganckie. Wysokiej klasy, trwała tapicerka zapewnia długie użytkowanie. Pikowane obicia mogą pokrywać całą powierzchnie sofy lub tylko wybrany fragment, np. zaplecek czy boki. Wygodne poduchy do siedzenia mogą być zdejmowane. Dodatkowo, producenci zwykle dołączają do kompletu parę mniejszych poduszek. Sofy tapicerowane, produkowane są w standardowych 2 -3 osobowych rozmiarach. Dekoracyjna forma mebla zależy od użytych dodatków i elementów wykończenia. Zamawiając mebel, mamy do wyboru różne rodzaje tkanin. Możemy zdecydować się na katalogowe propozycje, mebel z wystawy – z salonu albo poprosić o wykonanie na zamówienie. Dostępne obicia dzielą się na tkaniny materiałowe, skóry, skóry syntetyczne. Jeśli zdecydujemy się na skórzane obicie, otrzymamy wyjątkowo trwałą sofę. Choć cena jest wyższa, niż obić materiałowych, skóra nie brudzi się, jest łatwo zmywalna. W eleganckich sofach tapicerowanych łączy się materiałowe obicia z elementami lakierowanego drewna. 

Stylowa sofa tapicerowana jest meblem, który idealnie prezentuje się w salonie. Sofy sprzedawane są oddzielnie lub w zestawie wypoczynkowym z fotelami. Producenci zapewniają możliwość doboru tkanin wedle uznania, z szerokiej palety materiałów. Sofy mogą mieć różne rozmiary a także opcję rozkładanego łóżka, z funkcja kanapy do spania.