Płyn do spryskiwaczy jest niezbędnym elementem podczas każdej podróży, zarówno długiej jak i krótkiej. Jego zadaniem jest ułatwienie usuwania zabrudzeń z szyby przy użyciu wycieraczek. Szczególnie w zimowym okresie jest on niezwykle ważny. Wyróżniamy bowiem dwa rodzaje: letni oraz zimowy. Płyn do spryskiwaczy stosowany zimą posiada dużą zawartość alkoholu, dzięki czemu nie zamarza, a dodatkowo skutecznie rozpuszcza zalegający na szybie lód.

Zalety dystrybutorów płynu do spryskiwaczy

dystrybutor płynu do spryskiwaczyPłyn do spryskiwaczy możemy kupić w kilkulitrowych plastikowych pojemnikach. Mamy jednak także możliwość zakupu go na stacjach benzynowych. Od wielu lat na stacjach pojawia się bowiem dystrybutor płynu do spryskiwaczy, w którym zamiast paliwa znajduje się właśnie płyn. Kierowca po podjechaniu do niego ma możliwość skorzystania z dwuwężowego dystrybutora w celu uzupełnienia płynu. Za całą usługę bez najmniejszych problemów może zapłacić wewnątrz sklepu. Dystrybutor ten, analogicznie jak paliwowy połączony jest bowiem z systemem kasowym na stacji. Dzięki temu, że nie kupujemy produktu w opakowaniu, cena płynu jest znacznie niższa. Ponadto nie stosujemy plastiku, z którego szkodliwości każdy zdaje sobie sprawę. Samo urządzenie wyposażone jest w wymienne panele przednie, dzięki którym możliwa jest wymiana informacji o rodzaju płynu. Dystrybutor posiada wyświetlacz, który przedstawia wrzucona kwotę oraz ceną za litr płynu. Cała elektronika związana z dystrybucją oraz powiązana z systemem kasowym znajduje się wewnątrz hermetycznej obudowy. Napełnianie zbiornika płynu w samochodzie z użyciem lekkiego oraz poręcznego pistoletu, jest niezwykle proste i szybkie. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości stali w produkcji dystrybutora, są one urządzeniami odpornymi nie tylko na działania korozyjne, ale również uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Dystrybutor jest także urządzeniem stosunkowo łatwym w utrzymaniu czystości.

W większości dystrybutorów płynu do spryskiwaczy nalewanie substancji następuje po wrzuceniu monety oraz naciśnięciu spustu w pistolecie. Ilość płynu, który wlewamy jest na bieżąco pokazywana na wyświetlaczu, tak samo jak ma to miejsce w przypadku tankowania paliwa. Z pewnością zaletą dystrybutorów płynu do spryskiwaczy jest możliwość pozbycia się dodatkowych śmieci, którymi są plastikowe opakowania.

 

Kategorie: Przemysł