Dla wielu z nas stół jest najważniejszym meblem w mieszkaniu. To wokół niego gromadzi się cała rodzina, by zjeść wspólny posiłek. To przy nim odbywają się najbardziej ożywione dysputy i rodzinne narady. Warto więc znaleźć taki, by był nie tylko solidnie wykonany, ale też zapewniał nowoczesny i oryginalny wygląd całemu domowi.

Industrialna odsłona stołu

stoły industrialne z drewnaSurowa stylistyka prostych form weszła już na dobre do modowych katalogów meblarskich. Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnich latach wnętrza typu loft czy meble industrialne, które łączą w sobie praktyczność z unikatowym wyglądem mieszczącym się na szczycie gorących trendów. Stoły industrialne z drewna doskonale sprawdzą się w każdej nowoczesnej kuchni, jadalni czy nawet w salonie. Występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu dopasują się do każdego wnętrza i różnych potrzeb. Oprócz praktycznego charakteru, budują one bardzo stylowe wnętrze, a ponadto można je rozkładać do większego rozmiaru, dzięki wbudowanej rozsuwanej desce. Niestraszna nam więc będzie wizyta niezapowiedzianych gości, czy organizacja imprez we własnym domu. Stół dopełnia nowoczesny wystrój pomieszczenia, dzięki czemu zyskamy modny dom i będziemy się w nim czuli dobrze. Stoły są solidnie wykonane i dopasują się również do bardziej konserwatywnej stylistyki, dzięki swojej uniwersalności i ponadczasowości. Wystarczy dobrać do nich odpowiednie dodatki, np. obrusy czy serwety, by całkowicie odmienić oblicze mebla na czas ważnego wydarzenia. Nie ulegają zniszczeniu nawet pod dużym obciążeniem, dlatego cenią je sobie osoby praktyczne, które wychodzą z założenia, że meble kupuje się na lata. Drewno, jakiego używa się do produkcji stołów to: palisander, mango, akacja oraz dąb. Piękna faktura zachwyci każdego estetę. Konstrukcja stołu opiera się na wielu wariantach podstawy do wyboru: może być zarówno metalowa, jak i drewniana. W obydwu przypadkach mebel zyskuje wymaganą solidność.

Do zestawu można dobrać krzesła w podobnej stylistyce lub z tej samej linii. Dobrze wykonany masywny stół przetrwa wiele lat i może być dziedziczony z pokolenia na pokolenie. Będzie stanowił serce rodzinnych spotkań, a także firmowych narad – można więc nabyć go zarówno do swojego domu, jak i do firmy, a potem kolejno dobrać inne meble do kompletu.

Kategorie: Wyposażenie