W każdym domu czy mieszkaniu należy położyć podłogę, która będzie spełniała nasze oczekiwania przez długi czas, czyli zachowa swój wygląd oraz trwałość. Jaki materiał wybrać na podłogę? Który z nich będzie najbardziej odporny na uszkodzenia?

Zalety drewnianych desek podłogowych

deska podłogowa drewnianaWybór odpowiedniego materiału, który umieścimy na naszej podłodze, jest bardzo ciężki. Szeroka oferta desek z drewna, paneli czy płytek ceramicznych nie pomaga w tej rozterce. Dlatego postaram się przedstawić kilka zalet podłóg drewnianych, aby ułatwić ten wybór. Przede wszystkim, deska podłogowa drewniana jest najbardziej estetycznym materiałem, jakiego możemy użyć. Użyte w pomieszczeniu ciekawie odbija światło, co tworzy bardzo tajemniczy i niepowtarzalny efekt. Poza tym, dodaje każdemu wnętrzu szlachetności oraz elegancji. Niewątpliwą zaletą podłóg drewnianych jest to, że mają one oryginalne wzory, często ze względu na strukturę drewna każda deska jest wyjątkowa. Tworzy to nietuzinkowy efekt i dodaje uroku każdemu pomieszczeniu. Plusem naturalnych podłóg jest również to, iż można je wielokrotnie naprawiać i poddawać renowacji, co nie jest możliwe w przypadku na przykład paneli podłogowych. Deski drewniane można również cyklinować w celu pozbycia się zarysowań, wgnieceń czy nawet pęknięć. Cyklinowanie polega na usunięciu górnej warstwy drewna poprzez szlifowanie. Następnie spodnią część deski wygładza się i przygotowuje do polerowania. Podłogi innego rodzaju trzeba byłoby wymienić całkowicie, podczas gdy deski naturalne można odnowić.

Drewniane podłogi nieodłącznie kojarzą się z klasyczną elegancją. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie są również ekologiczne. Dodają każdemu wnętrzu ciekawego charakteru, tworzą przytulną, domową atmosferę pełną ciepła i bezpieczeństwa.

Kategorie: Budownictwo