Jeśli spojrzymy na segment budownictwa przemysłowego, to bardzo łatwo będziemy mogli zauważyć, że conajmniej osiemdziesiąt procent budynków wykonanych jest ze stali. Nie opłaca się budować hali z pustaków, znacznie łatwiej, a przede wszystkim taniej i szybciej, jest wybudować halę stalową. Stal jako surowiec konstrukcyjny jest wykorzystywany dosłownie na cały świecie.

Dlaczego maluje się hale stalowe?

malowanie halStal jest bardzo wytrzymałym materiałem na uszkodzenia mechaniczne, niestety gorzej z wytrzymałością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Jeśli nie zabezpieczymy jej przed nimi, to bardzo szybko zacznie korodować, co będzie prowadzić do jej osłabienia. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na to, aby zabezpieczyć stal przez wilgocią, mrozem, nadmiernym słońcem, a nawet przed ogniem, a mianowicie wystarczy pomalować ją odpowiednią farbą.Właśnie dlatego malowanie hal stalowych jest tak powszechnie praktykowane. Estetyka i wygląd hali jest odsunięta na drugi lub nawet trzeci plan. Tutaj chodzi o to, aby stalowa konstrukcja hali była w odpowiedni sposób zabezpieczona. Nawet podczas samego malowania nie zwraca się uwago na estetykę, tylko na to, aby farba dokładnie pokrywała całą powierzchnię konstrukcji, tak aby zniwelować ryzyko powstawania ognisk korozji. Zazwyczaj nakładane są dwie lub trzy warstwy lakieru w kilkudniowych odstępach czasowych. Jedna warstwa ma około dwóch milimetrów grubości.

Czas potrzebny do pomalowania hali stalowej o powierzchni kilku tysięcy metrów to conajmniej kilka dni roboczych. Czas realizacji uzależniony jest od tego jak duża ekipa malarska podejmuje się takiego malowania. Niemniej jednak nie musimy się martwić, ponieważ halę można malować etapami, więc nie musimy wyłączać jej całej z użytku, co jest bardzo wygodne.

Kategorie: Przemysł