Jeżeli prowadzimy działalność handlową, albo usługową, to z pewnością posiadamy sprzęt rejestrujący naszą sprzedaż. Zgodnie z polskim prawem, każdy ma obowiązek odprowadzać podatki z tytułu uzyskiwanego przychodu do Urzędu Skarbowego. 

Gdzie kupić drukarkę fiskalną?  

drukarki fiskalne poznańIdąc do sklepu na zakupy, sprzedawca ma obowiązek wydać nam paragon potwierdzający dokonaną transakcję, gdyż jest do tego zobligowany przez obowiązujące ustawy i liczne rozporządzenia. Dla nowo otwartych firm, jest możliwa refundacja kosztów zakupu pierwszej kasy fiskalnej, lub drukarki fiskalnej. Różnią się one tym, że kasa może działać samodzielnie po podłączeniu do prądu, a drukarka wymaga stałego połączenia z programem komputerowym umożliwiającym prowadzenie sprzedaży. Jeżeli decydujemy się zakupić drukarki fiskalne Poznań będzie miastem gdzie znajdziemy ich największy wybór w konkurencyjnej cenie. Jest to niewielkie urządzenie, do którego wgrywamy ręcznie, lub automatycznie dzięki połączeniu z komputerem i programem magazynowym, bazy produktów sprzedawanych w naszej firmie. Informacje te musza dotyczyć nazwy produktu, lub usługi, ceny netto i brutto, oraz wysokości odprowadzanego podatku VAT. Po odpowiedniej konfiguracji, drukarkę możemy ustawić na tryb sprzedaży. Tak samo jak kasa, drukarka fiskalna wymaga systematycznych kontroli. Po każdym dniu, należy wykonać raport dobowy, który rozlicza sprzedaż z całego dnia z automatycznym wyliczeniem wysokości podatku, jaki musimy odprowadzić do Urzędu Skarbowego.

Drukarki fiskalne możemy kupić w specjalnych sklepach sprzedających sprzęt do fiskalizacji. Aby drukarka działała poprawnie, co jakiś czas należy wymieniać rolki ze specjalnym papierem, na którym są drukowane paragony. Każda drukarka fiskalna posiada gwarancję producenta. 

Kategorie: Sklepy