Każdy z nas lubi w wolnym czasie pojechać na łono natury i oderwać się od szarej rzeczywistości. Osoby mieszkające poza miastem nie mają z tym problemu, bo zazwyczaj wokół domu, mają duży ogród, w którym spędzają każdą, wolną chwilę. 

Z czego jest zrobiona altana do ogrodu?  

altanka ogrodowaPusty ogród nie jest zbyt interesujący, dlatego każdy stara się go tak urządzić, żeby wszyscy czuli się w nim dobrze. Kwiaty, drzewa są obowiązkowe, ale także przeróżne meble ogrodowe są niezbędne jeżeli chcemy w nim spędzać popołudnia i przyjmować gości. Poza stołem i krzesłami, przyda się altanka ogrodowa, pod którą postawimy meble, lub zrobimy miejsce na grilla. Altana jest pewnego rodzaju zadaszeniem, które możemy postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Jest to konstrukcja o podstawie kwadratu, albo pięciokąta. Dach altanki jest najczęściej w formie stożkowej, a pionowymi belkami jest połączony z podstawą. W sklepach z wyposażeniem ogrodu, kupimy je w częściach, które musimy samodzielnie złożyć i zamontować. Jej montaż musi się odbyć na trawie, gdyż belki należy wbić do ziemi na głębokość około dwudziestu centymetrów, aby zapewnić jej stabilność. Altanka może być wykonana z drewna litego, albo ze stali, choć najlepsze są drewniane, bo są bardziej trwałe i odporne na negatywne skutki atmosferyczne. Wystarczy ją pomalować warstwą impregnatu do drewna, aby zabezpieczyć przed deszczem, słońcem i śniegiem. Możemy w niej przyjmować gości i jeść rodzinny obiad, gdyż z powodzeniem zmieścimy w niej duży stół.

Dobre altanki do ogrodu kosztują około tysiąca złotych. Te wykonane ze stali, nie musimy już niczym impregnować, gdyż farba, którą są malowane, zabezpiecza ją przed korozją. Ogród bez takiej konstrukcji jest mało praktyczny, bo siedzenie pod gołym niebem może być ryzykowne.