Wokół mojego domu każdego dnia jest mnóstwo pracy. Wystarczy chociażby napisać, że średnio raz w tygodniu kosi się trawę, a zimą praktycznie codziennie odśnieża. Każdego dnia jest coś do zrobienia i codziennie muszę coś naprawić. Poza tym sam sobie szukam zajęcia i wykonuję różne prace naprawcze, stolarskie czy murarskie. Nie o tych pracach jednak chciałem napisać, ale o tym, że do każdej z tych prac używam rękawic ochronnych. Zakładam je nawet do koszenia trawy.

Używam rękawic tylko jednego producenta

rękawice gloperDlaczego tak bardzo przestrzegam tego, żeby wszelkie prace wykonywać w rękawicach? Ponieważ kiedyś zobaczyłem u kogoś skutki ich nieużywania. Dlatego właśnie każdego roku wiosną wybieram się na zakupy do pobliskiej hurtowni akcesoriów bhp. Jako jeden z niewielu przywiązuję do tego ogromną uwagę w kontekście wykonywania prac domowych. Bo wiadomo, że w firmach, w których wykonuje się prace fizyczne, używa się takich rękawic na co dzień. Natomiast ja w pracy nie muszę ich używać, ponieważ pracuję przy laptopie. Natomiast bardzo chętnie zakładam je po pracy, kiedy zabieram się za wykonywanie relaksacyjnych prac domowych. Pisząc tak zupełnie na poważnie to w hurtowni bhp kupuję jedynie rękawice Gloper. To bardzo dobrej jakości rękawice wykonane z bardzo solidnych materiałów. Są bardzo trwałe i bezpieczne, ale trzeba kupić kilka rodzajów rękawic do różnych prac. Bo rękawice tej marki są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o zastosowanie. Ja kupuję zawsze kilka rodzajów rękawic, a z każdego rodzaju biorę po kilka sztuk. Wszystko dlatego, że do różnych zajęć zakładam różne rękawice. Najbardziej lubię rękawice, których używam przy pracach stolarskich. Są tak mocne, że nie da się ich ani rozciąć ani rozerwać. Przy czym z czasem tracą swoje właściwości, a ja staram się ich nie eksploatować do samego końca.

Bez założonych rękawic nie wziąłbym się nawet za koszenie trawy. Chociażby dlatego, że w skoszonej trawie kryją się różne owady, które potrafią wyrządzić swoim ugryzieniem poważne szkody. Przy mniej bezpiecznych pracach rękawice też są koniecznością. W każdym razie ja będę używał rękawic, bo dzięki temu wiem, że potencjalne obrażenia ograniczam do minimum. Używane przeze mnie rękawice są bardzo mocne, trwałem i bezpieczne.

Kategorie: Usługi