Wybór pośrednika w obrocie nieruchomościami zapewni nam przewagę konkurencyjną na rynku. Tego typu firma specjalizuje się w konkretnej lokalizacji i posiada wiedzę na temat lokalnych trendów rynkowych. Pomogą nam wynegocjować lepsze oferty z potencjalnymi kupującymi i sprzedającymi. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. 

Koszty rozpoczęcia pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

fachowy pośrednik sprzedaży mieszkań - gdyniaKoszt rozpoczęcia pośrednictwa w obrocie nieruchomościami może być wyższy niż początkowo myśleliśmy. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami wymaga pracowników administracyjnych, kierowników biur, działów HR i działów IT, ale musimy unikać zbyt szybkiego rozwoju. Zatrudnienie zbyt wielu osób spowoduje dodatkowe koszty. Oprócz tych pracowników administracyjnych, będziemy musieli zatrudnić sprzedawców, aby pozyskiwali potencjalnych klientów dla agentów. W końcu nam agenci będą zarabiać prowizje od transakcji, ale niekoniecznie muszą być tak doświadczeni jak fachowy pośrednik sprzedaży mieszkań – gdynia jest miastem, gdzie jest ich coraz więcej. Rozpoczęcie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami będzie wymagało wydania około 8750 zł miesięcznie, więc powinniśmy planować z wyprzedzeniem i stworzyć budżet na koszty operacyjne. Koszty te będą się różnić w zależności od stanu i rynku, na którym będziemy obsługiwać, więc najlepiej jest przeprowadzić badania i porozmawiać z innymi agentami nieruchomości, aby dowiedzieć się o tych kosztach. Niektóre z tych wydatków obejmują: koszty marketingu, wynagrodzenia dla brokerów i powierzchnię biurową. Jakie są obowiązki pośrednika w obrocie nieruchomościami? Pośrednicy w obrocie nieruchomościami odpowiadają za generowanie ofert nieruchomości na sprzedaż i wynajem, nadzorowanie agentów oraz zarządzanie biurami nieruchomości. 

Przeprowadzają również wyszukiwanie tytułów nieruchomości i przeglądają szczegóły, takie jak przepisy dotyczące ochrony środowiska. Opracowują i sprzedają nieruchomości przemysłowe lub handlowe oraz utrzymują zrozumienie zmiennych rolniczych. Muszą znać lokalizację centrum handlowego nieruchomości i środków transportu. Pośrednik w obrocie nieruchomościami musi być energiczny i umieć sprostać wymaganiom szybko zmieniającego się otoczenia.