Są w Polsce firmy budowlane oferujące oferuje usługi w zakresie projektowania i budowy domów z bali. Szybko, sprawnie i ściśle na czas wybudują dom z bali według unikalnego projektu. Zajmują się budową budynków drewnianych o różnym stylu i przeznaczeniu. Niewątpliwie wielu ludzi wybiera takie domy z bali, ponieważ za tym kryje się wiele zalet, o których warto wspomnieć w poniższym artykule.

Domy z bali – ich główne zalety

domy z bali - producentDrewno jako materiał budowlany nie potrzebuje zbędnej reklamy. Jeśli zlecimy budowę domu z drewna, szybko zobaczymy wszystkie jego zalety w stosunku do innych materiałów budowlanych. I jest to przede wszystkim doskonała przepuszczalność powietrza, co odpowiada za utrzymanie równowagi tlenowej przez cały rok i utrzymanie normalnego poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczenia. Oprócz tego zaletą jest niska przewodność cieplna, ponieważ drewno jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym. Ściany akumulują ciepło w okresie letnim i stopniowo je uwalniają w zimnych porach roku. W Polsce można kupić tanie domy z bali – Producent oferuje niskie, atrakcyjne ceny. Jest to niewątpliwie kluczowa zaleta domów z bali. Stosunkowo niski koszt wynika z niskiej masy całkowitej domów drewnianych. W związku z tym ich konstrukcja nie wymaga wylewania mocnego fundamentu. Ponadto drewno ma naturalne piękno, więc nie jest potrzebna żadna dekoracja zewnętrzna. Nie ma potrzeby ocieplania ścian wełną mineralną lub pianką. Dzięki temu projekty są znacznie tańsze. Na stronach producentów domów z bali można zobaczyć wiele gotowych, standardowych projektów w zróżnicowanych cenach za metr kwadratowy. Można też wspólnie z producentem opracować indywidualny projekt domu z bali, uwzględniając wszystkie swoje życzenia i możliwości finansowe. W projekcie możemy zobaczyć model 3D przyszłego domku, a potem następuje nasza akceptacja i praca się zaczyna. 

Proces budowy domku z bali dzieli się na wybór drewna, przetwarzanie projektu domu, dostawa bali na plac budowy i montaż domu. Proces budowy domku zajmuje minimum czasu, ponieważ wszystkie rowki są wycinane w fabryce. Wykwalifikowani pracownicy muszą tylko zmontować dom, przeprowadzić niezbędną infrastrukturę i zamontować okna i drzwi. Ostatnim etapem jest oddanie do użytku gotowego obiektu.