Na rynku kosmetologicznym w ostatnich latach pojawiło się mnóstwo sprzętu, który ma pomagać w usuwaniu zbędnego owłosienia. Wyparł on tradycyjne metody depilacyjne stosowane dotąd w gabinetach kosmetycznych. Laseroterapia, a zwłaszcza depilacja laserowa jest niezwykle popularna zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. Przynosi satysfakcjonujące efekty depilacji.

Nowoczesne urządzenia laserowe Light Sheer

lightsheer desireDaje gwarancję skuteczności i usunięcia zbędnego owłosienia w szybki i bezinwazyjny sposób. Najbardziej popularnym urządzeniem na rynku polskim jest laser Lightsheer Desire, który jest jednym z modeli urządzeń produkowanych przez światowego lidera urządzeń kosmetycznych jakim jest marka Lumenis. Model Desire jest najnowszym, najszybszym oraz najmocniejszym na świecie laserem diodowym stworzonych do zabiegu trwałej redukcji nadmiernego owłosienia. Jest niezwykle bezpieczny w użytkowaniu i posiada wszelkie certyfikaty umożliwiające stosowanie tego urządzenia na terenie Polski. Zabiegi polegają na zastosowaniu wiązki światła bezpośrednio na macierz włosa. Światło zamieniane jest na energię cieplną, która przenika w płytkie warstwy skóry eliminując proces wzrostu włosa. Urządzenia nie mają wpływu na głębsze tkanki oraz narządy, dzięki czemu są nieinwazyjne i bardzo bezpieczne. Jednorazowo podczas zabiegu usuwanych jest do 30% zbędnego owłosienia. Lasery wykorzystują naturalne procesy wzrostu włosów i usuwają tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu. W celu osiągnięcia pełnego efektu depilacji należy wykonać kilka serii zabiegów celem wyeliminowania wszystkich włosów. Docelowo można usunąć do 90% zbędnego owłosienia. Zabiegi wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, a ergonomiczne głowice umożliwiają dostęp do najbardziej trudnych i wrażliwych części ciała. Dzięki szerokiej możliwości ustawienia parametrów możliwe jest usuwanie owłosienia zarówno z twarzy, nóg, klatki piersiowej oraz strefy bikini. Zabiegi są bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Skóra bezpośrednio po depilacji jest delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta, ale przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji bardzo szybko wraca do normy.

Zabiegi z użyciem laseroterapii stanowią jedną z najlepszych metod depilacji dostępnych obecnie w gabinetach kosmetycznych. Ceny uzależnione są od partii ciała poddawanej zabiegowi. Warto skorzystać z atrakcyjnych ofert cenowych wielu gabinetów kosmetycznych polecających specjalne pakiety depilacyjne. Klienci gabinetów kosmetycznych coraz częściej wybierają laserowe usuwanie włosów ze względu na skuteczność oraz efektywność. Lasery wypierają tradycyjne metody depilacji z użyciem wosków i past cukrowych.