We współczesnych aranżacjach nie ma mowy o jednym, dominującym stylu. Co prawda co jakiś czas pojawia się większy trend na jakiegoś typu projekty wnętrza, jednak ostatecznie każdy projektuje pomieszczenia tak, jak mu się podoba, oczywiście z zachowaniem pewnej jednolitości. Podłogi, ściany, meble oraz dodatki powinny tworzyć spójną całość, bez względu na to, na jaki styl postawimy w poszczególnych pomieszczeniach. Warto więc dobrze zaplanować każdą aranżację.

Podłoga na wzór jodełki

dobre panele podłogowe - jodełkaChociaż usługi profesjonalnych architektów wnętrz cieszą się coraz większym zainteresowaniem, to i tak większość z nas nie może sobie pozwolić na taki luksus, żeby ktoś za nas zaprojektował nam wnętrza naszych domów. Zazwyczaj działamy więc na własną rękę, szukając inspiracji w Internecie. Do wyboru mamy mnóstwo różnych stylów i warto postawić na jeden we wszystkich pomieszczeniach. Wówczas łatwiej nam będzie dopasować do siebie wszystkie elementy, zaczynając od podłóg. Jednym z najpopularniejszych w dzisiejszych czasach stylów jest styl retro. Osoby, które nawiązują w swoich mieszkaniach do tego stylu, często decydują się na dość nietypowe rozwiązania, na przykład w postaci oryginalnych podłóg. Większość z nas stawia na dobre panele podłogowe – jodełka jest ich najbardziej oryginalną wersją. Jodełka na podłodze staje się bardzo wyrazistą dekoracją pomieszczenia, przez co tego typu rozwiązanie wymaga umiejętnego dopasowanie mebli i dodatków. Podłoga w jodełkę sprawdzi się zarówno we wnętrzach retro, jak i w coraz bardziej popularnych aranżacjach w stylu boho. Jodełka może być wykonana z paneli, ale najlepiej, żeby były one imitacją drewna, najlepiej jasnego, wówczas cały wzór prezentuje się bardziej delikatnie. Drewniana podłoga, ułożona w jodełkę, należy raczej do rzadkości, głównie ze względu na swoją wygórowaną cenę.

Podłoga często jest we wnętrzach podstawowym elementem dekoracyjnym. We wnętrzach, w których dominuje drewno i rozwiązania w stylu rustykalnym lub retro, pięknie prezentują się podłogi ułożone w jodełkę. Wykonuje się je najczęściej z paneli, ale nie brakuje też rozwiązań, w których stosuje się drewno. Panele podłogowe ułożone w jodełkę są jednym z najbardziej dekoracyjnych rodzajów podłóg, jakie możemy zastosować we wnętrzach. 

 

Kategorie: Wyposażenie