Czy kiedykolwiek zdawałeś sobie sprawę z tego jak wiele może o Tobie powiedzieć Twoje pismo? Grafolog jest osobą, która potrafi określić na jego podstawie wiele rzeczy. Osoba pracująca w tym zawodzie swoje umiejętności może weryfikować w wielu obszarach. Jakich? Z pewnością wielu kojarzy go z dziedzinami kryminalistycznymi. Jednak zakres kompetencji grafologów jest znacznie większy. 

Jak wygląda zawód grafologa?

grafologNierzadko grafolog pojawia się na procesach rekrutacyjnych. To właśnie wówczas po analizie pisma może on określić czy dana osoba nadaje się na stanowisko, na które aplikuje, czy też nie. Z pomocy grafologa korzystają najczęściej firmy poszukujące pracownika na wysokie odpowiedzialne stanowisko. Osobę wykonującą tę zawód możemy jednak najczęściej kojarzyć z procesów mających na celu weryfikację podpisu. Przestępstwa związane z jego podrobieniem są bardzo często spotykane i potrafią przysporzyć osobie, które padła jego ofiarą ogromne problemy. Kompetentny grafolog jest niezbędną osobą również podczas weryfikacji testamentu. Może on ocenić czy został napisany przez osobę zmarłą na podstawie innych jej dokumentów oraz czy żadna część testamentu nie została dopisana. Wysyłanie odręcznie napisanych listów anonimowych nie należy obecnie to zbyt częstych praktyk biorąc pod uwagę, że niemal każdy ma w domu własną drukarkę, jednak nadal ma miejsce. Wówczas umiejętności grafologa są wykorzystywane podczas prowadzenia śledztwa. Grafolodzy nie rzadko posiadają również wiedzę z innej niezwykle ważnej nauki, a mianowicie psychologii.

Grafolog jednym zdaniem pozwala ustalić nadawcę danego dokumentu. Czasami będzie nim zwykły podpis, innym razem może nawet dotyczyć całej książki napisanej własnoręcznie. Biorąc pod uwagę nowoczesną technologię grafolog jednak w obecnych czasach skupia się raczej na podrobionych podpisach. 

 

Kategorie: Usługi