Obecnie psychologia oferuje nam szereg różnych metod terapeutycznych, które dostosowuje się do danego pacjenta. Przyznać jednak trzeba, że nie wszystkie dają nam szybkie rezultaty, w związku z czym nie są one przeznaczone dla osoby, która oczekuje pomocy już teraz. Taką osobom byłam ja, kiedy na głowę zwaliły mi się problemy w domu, pracy, a także w relacjach rodzinnych.

Dlaczego warto korzystać z ustawień systemowych Hellingera?

ustawienia systemowe hellingeraPoczątkowo nie wiedziałam jak sobie z tym wszystkim poradzić, a moje metody przestały być skuteczne. Postanowiłam więc szukać pomocy u profesjonalisty i tak trafiłam na ustawienia systemowe Hellingera. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do takiej formy terapii, jednak potrzebowałam szybkiej pomocy i to właśnie na tej terapii mogłam ją uzyskać. Ustawienia systemowe okazały się być terapią grupową. Początkowo w kilku zdaniach miałam nakreślić swoją sytuację i problem, a następnie terapeuta wyłonił reprezentantów wśród uczestników grupy, którzy wcielili się w role osób zaangażowanych w mój problem. Reprezentanci zostali ustawieni w przestrzeni w taki sposób, aby odzwierciedlało to relacje panujące pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny. Stąd też wzięła się nazwa tej formy terapii. Dzięki zadawaniu odpowiednich pytań przez terapeutę członkowie grupy mogli w pełni wcielić się w daną rolę, odczuć emocje, przedstawić swoje myśli i swój punkt widzenia danej sytuacji.

Dzięki temu mogłam spojrzeć inaczej na daną sytuację, zobaczyć inne punkty widzenia, a to mnie znacznie uspokoiło. Pozwoliło również znaleźć rozwiązania moich problemów, które mogłam od razu wcielić w życie. Szybko więc zaczęłam rozwiązywać trudności, z którymi miałam do czynienia, a pierwsze efekty terapii zauważyłam już po dwóch spotkaniach.

Kategorie: Usługi