Zapewne niewielu z nas wie, czym jest piłkochwyt i to pojęcie brzmi dla większości  nieco enigmatycznie. Jednak każdy z nas widział takie „coś”. To po prostu rodzaj ogrodzenia, które okala boiska oraz tereny sportowe. Zastosowanie piłkochwytów nie tylko usprawnia przebieg meczów i treningów, ale również stanowi barierę między polem gry, a postronnymi widzami, którzy mogliby zostać trafieni piłką. 

Najlepszy stalowy piłkochwyt

piłkochwyty ze staliPiłkochwyty są sprzedawane przez producentów, dystrybutorów i przedstawicieli handlowych. Zarówno w sportowych sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jest bardzo wiele modeli, jednak najbardziej solidne są piłkochwyty stalowe. Czyli takie, które są budowane w oparciu o konstrukcję ze stali. To rozwiązanie powstałe z myślą o boiskach piłkarskich i stadionach lekkoatletycznych. Dzięki stalowej konstrukcji, dużo łatwiej o amortyzację mocnych strzałów lub rzutów młotem, czy dyskiem. Na stalowych palach rozpościera się siatkę o różnych wymiarach. Jedne z największych piłkochwytów można umieścić na wysokości nawet dziesięciu metrów. Wszystko w zależności od tego, jakie boisko mają okalać. Jeżeli potrzebne są nam piłkochwyty ze stali, to najprościej zamówić je bezpośrednio u producenta lub skorzystać z oferty sklepów internetowych. Oprócz samego zakupu piłkochwytu możemy również zlecić jego montaż. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli nie dysponujemy fachowcami z tej branży. Oczywiście wtedy do ceny piłkochwytu jest doliczana cena montażu, jednak całość i tak jest bardziej opłacalna, niż gdybyśmy osobno kupowali piłkochwyt i organizowali montaż na własną rękę. Jeżeli zastanawiamy się, jaki piłkochwyt będzie najbardziej odpowiedni do naszego przedsięwzięcia, to najlepiej sprawdzić wizualizacje dostępne na stronach internetowych producentów. Możemy też zamówić wizualizację własnego projektu. To również opcja dodatkowo płatna.

W dzisiejszym sporcie, piłkochwyty to element, bez którego nie może się obejść żadne boisko. Zarówno treningowe, jak i meczowe. To rozwiązanie, z którego korzysta większość klubów sportowych na całym świecie. Nie jest bez znaczenia fakt, że jest to tanie rozwiązanie, a w dodatku umożliwiające obserwowanie zawodów sportowych bez ryzyka, że któryś z kibiców, zostanie poszkodowany. 

 

Kategorie: Dla sportu