Proces starzenia się naszej skóry jest procesem obecnie jeszcze niemożliwym do powstrzymania, aczkolwiek możemy go znacznie opóźnić za pomocą odpowiedniej dawki ruchu, zdrowych nawyków żywieniowych czy chociażby zabiegów, które stają się coraz to popularniejsze i zresztą nie bez powodu skoro ich skuteczność jest tak wysoka.

Zalety mezoterapii igłowej 

mezoterapia igłowa katowiceZ pewnością wszyscy pamiętamy czasy, kiedy jedyną działającą metodą na odmładzanie wyglądu były bolesne operacje plastyczne z użyciem skalpela. Na szczęście żyjemy w czasach w których rozwój technologiczny postępuje niesłychanie szybko dzięki czemu dziś nie musimy już decydować się na bolesne rozwiązania ponieważ mamy do dyspozycji znacznie lepsze, tańsze i mniej bolesne alternatywy. Jedną z nich jest mezoterapia igłowa Katowice posiadają kliniki w których możemy umówić się na ten zabieg, jednak zanim to zrobimy warto nieco na jego temat poczytać. Na czym polega mezoterapia? Głównym jej celem jest dostarczenie naszej skórze substancji odżywczych będących kluczowe dla kondycji. Taka mieszkanka dostosowywana jest indywidualnie pod nasze zapotrzebowania co bardzo optymalizuje rezultaty. Podczas zabiegu nasza skóra jest nakłuwana specjalnymi, jednorazowymi igłami, które dostarczają wgłąb naszej skóry koktajl witaminowy zawierający najczęściej kwas hialuronowy, koenzymy, antyoksydanty i peptydy, a także kofeinę. Istnieje kilka sposobów na przeprowadzanie mezoterapii igłowej. W przypadku walki z cellulitem stosowane jest nakłuwanie punktowe pozwalające dotrzeć do tkanki tłuszczowej. Metoda pęcherzykowa z kolei najczęściej jest wykorzystywana podczas zabiegów mających na celu wygładzenie zmarszczek, a podczas niej nakłucia są bardzo płytkie i nie przekraczają milimetra głębokości. 

Mezoterapię stosuje się zarówno w obrębie twarzy, jak i też na szyi, dekolcie, powierzchniach dłoni bądź powiekach. Zabieg ten dedykowany jest nie tylko osobom pragnącym powstrzymać oznaki starzenia się skóry, ale również tym, którzy pragną zażegnać problem z rozstępami czy cellulitem. Mezoterapia może także pomóc nam w walce z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi. Ma zatem szeroki zakres zastosowań i dzięki swojej uniwersalności oraz skuteczności staje się coraz to bardziej popularna na całym świecie. 

Kategorie: Kosmetologia