Ajurweda jest jedną z filozofii życiowych, która funkcjonuje już od ponad pięciu tysięcy lat. Zakłada ona, że nasze ciało i dusza tworzą spójną, nierozerwalną całość, w której przepływa określona energia. Energia ta to tak zwana dosza, przy czym wyróżnia się trzy dosze. Każda dosza ma określone cechy, którymi powinna się kierować w swoim życiu. Zgodnie z tym typem energetycznym powinniśmy funkcjonować.

Efekty regularnego masażu ajurwedyjskiego twarzy

masaż ajurwedyjski twarzyRegularny masaż twarzy zgodny z ajurwedą opiera się również na typach energetycznych, czyli doszach. Wyróżniamy trzy typy: Vata, Pitta, Kapha, a każdy z nich ma określone potrzeby i wymagania. Masaż ajurwedyjski twarzy wykorzystuje cechy określonej doszy, aby odpowiednio dopasować elementy i technikę wykonywania masażu. Typ Vata posiada skórę suchą, dla której najlepszy jest olejk sezamowy. Dosza Pitta to cera podrażniona, skłonna do zaczerwienień i alergii, wrażliwa, dla której poleca się olej kokosowy, szafranowy, czy też słonecznikowy. Typ Kapha o cerze tłustej powinien korzystać z oleju musztardowego lub migdałowego. Jeśli chodzi o efekty masażu to pojawiają się one po regularnym jego wykonywaniu. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na technice oraz regularności. Masaż wykonywany dwa razy dziennie – rano i wieczorem, przynosi najlepsze rezultaty. Warto zaznaczyć, że poprawia on przede wszystkim ukrwienie skóry, a także przepływ chłonki.

Skóra w wyniku regularnego masażu odzyskuje dawny koloryt, jędrność, a także elastyczność. Dzięki uciskaniu określonych fragmentów skóry pobudzane jest krążenie, więcej składników odżywczych trafia do skóry, a także stymulowana jest przemiana materii oraz produkcja kolagenu i elastyny. Masaż taki ujędrnia, spłyca zmarszczki, a także wygładza.

Kategorie: Usługi