W życiu zdarzają się różne sytuacje, może być więc również tak, że przydarzy się nam niegroźny wypadek. Nawet najmniejsza szkoda nam wyrządzona będzie nam później przypominać o nieprzyjemnym wydarzeniu. Zdarta skóra czy stłuczenia zaleczą się, gorzej, jeżeli doznaliśmy jakiejś bardziej trwałej szkody, jak na przykład ukruszony lub nawet wybity ząb. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, możemy bowiem skorzystać z usługi, jaką zapewni nam wielu wyspecjalizowanych w naprawianiu takich ubytków fachowców.

Dobry implant wypełni ubytek w naszym uzębieniu

implanty na WoliUzębienie dla wielu z nas jest niezwykle istotne. Zdrowy uśmiech jest między innymi bardzo ważnym elementem udanego zdjęcia. Komplet zębów pozwala nam o wiele lepiej przeżuwać i konsumować pokarmy. Dlatego niektórzy bardzo skrupulatnie dbają o swoje uzębienie, chcąc jak najdłużej pozostać bez potrzeby załatwiania sobie sztucznych szczęk. Jeżeli jesteśmy młodzi, a nasze zęby są stabilnie osadzone na dziąsłach, niezwykle bolesna musi być utrata zęba w wyniku wypadku. Tym bardziej jeżeli jest to jeden łatwo dostrzegalnych zębów. Jeżeli strata jest dla nas krępująca i wolelibyśmy w jakiś sposób ją wypełnić, powinniśmy wykonać sobie implanty na Woli. Mamy tam dostęp do wielu specjalistów, którzy dobrze zadbają o nasz zgryz, uzupełniając wszelkie ubytki. Dzięki temu nie będziemy musieli się wstydzić widocznej w naszym uzębieniu dziury. Implanty są wykonywane z tytanu, co zapewnia ich bardzo dużą trwałość. Jeżeli jednak będzie nas odstręczać ich estetyka możemy również zdecydować się na rozwiązanie cyrkonowe, które wyglądem bardziej przypomina strukturę zęba. Dzięki temu implant nie będzie wybijał się spośród innych zębów i ukryjemy fakt, że kiedykolwiek mieliśmy jakiś ubytek w naszym uzębieniu. Co za tym idzie – sami również będziemy mogli zapomnieć o przykrej dla nas sytuacji.

Przed założeniem odpowiedniego implantu musimy skontaktować się jednak z dentystą w celu ustalenia, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby przyjąć taki zabieg. Nie są one bowiem wykonywane między innymi osobom z cukrzycą oraz kobietom w ciąży. Czynników, które wykluczałyby u nas założenie implantu może być więcej, warto więc skonsultować się z odpowiednim specjalistą. On z pewnością pomoże nam stwierdzić, czy możemy zdecydować się na implant.

Kategorie: Kosmetologia